Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Kazdağları Foto Maraton

Kazdağları Foto Maraton

2017 Kazdağları Foto Maratonu Kazdağları’nda Yaşam ve Doğa konsepti ve Kazdağı İda Natura Otel sponsorluğunda 19 Mayıs 2017’de başlıyor.
Kazdağları Foto Maraton

Bu sene ilk defa düzenlenecek olan 1. Ulusal Kazdağları Foto Maratonu Kazdağı Natura Otel sponsorluğunda 19-20-21 Mayıs tarihlerinde başlıyor. Kazdağları Foto Maratonu’nda bu sene Kazdağları’nda Yaşam ve Doğa konsepti işlenecek.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Kazdağları Foto Maratonu Ödülleri

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Kazdağları Foto Maratonu’nda birçok ödül de dağıtılacak. Bu ödüller ise şöyle;

Kazdağları Foto Maratonu Ödülleri

Birinciye 3.000 TL, İkinciye 2.000 TL. Üçüncüye 1.000 TL. Mansiyon (3 Adet) 500 TL. Sergileme (25 Adet) 250 TL. Ayrıca çeşitli ve çok sayıda daha ödül katılımcıları bekliyor.

Kazdağları İda Natura Otel Foto Maraton’a Sponsor Oldu

Kazdağları İda Natura Otel Foto Maraton’a Sponsor Oldu

Başta otelimiz Kazdağı İda Natura Otel ve Edremit Körfezi Turizm Otelciler Derneği’nin (EKTİD) 19-20-21 mayıs tarihlerinde düzenleyeceği foto maraton tanıtımı geçtiğimiz gün İda Natura Otel’de basın toplantısı gerçekleşti.

Kazdağları Fotomaraton’a Kayıt ÜCRETSİZ!

Fotomaraton Kayıt Noktası AKÇAY SAHİL

Fotoğrafçıların maratona kimlik ibraz ederek katılım yapmaları gerekmektedir. Yaka kartlarını alması gerekmektedir. Yaka kartı olmayan fotoğrafçıların ödülleri ve diğer olanaklardan yararlanması imkansızdır. Yaka kartları kayıt esnasında verilecektir. Program dahilinde maratonun başlangıcından bitişine kadar tüm kontrol yetkililerce yapılacaktır.

Kazdağları Fotomaratona Kayıt ÜCRETSİZ

Kazdağları Fotomaratona ulaşım ve iletişim bilgiler için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bölgeye turizm açısından büyük katkı sağlayacak ve fotoğraf sanatını öne çıkaracak olan 1. Ulusal Kaz Dağları Foto Maratonu start alıyor.

SIGMA Türkiye FotoPro tarafından, katılımcılara maraton boyunca ücretsiz SIGMA objektif desteği.

1. Ulusal Kaz Dağları Fotomaraton / Çekim Sınırları ve Köyleri

Zeytinli – Kızılkeçili Köyü – Güre – Çamlıbel – Tahtakuşlar – Arıtaşı – Kızılçukur – Avcılar – Doyuran – Ortaoba Köyleri

Akçay’dan tüm köylere toplu taşıma araçları kalkmaktadır.

Sponsor Kazdağları İda Natura Otel’de Kazdağları manzarası ile Panoramik terasta fotoğraf sunum ve söyleşileri.

Konaklama İçin: Kazdağı İda Natura Otel: 0266 384 8282 – 0538 615 1515

Yukarıdaki telefon numaralarını arayarak rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

19-20-21 Mayıs tarihleri arasında hiç kimseye ve yere söz vermeyin. En güzel mevsimde, en güzel fotoğraflarla dolu dolu bir maratona davetlisiniz…

Bölge turizmine katkı sağlamak adına ve bölgeyi en iyi görseller ile tanıtma amacıyla fotoğraf yarışması düzenleyen EKTİD başkanı Yahya Yavuz;

VARLIK İÇİNDE YOKLUK ÇEKİYORUZ

Önümüzde Ege Denizi, arkamızda Kaz Dağları, üstü zeytinliklerle dolu verimli topraklar, altı jeotermal olan bir bölgede yaşıyoruz ama hiç birinden tam kapsamlı faydalanamıyoruz. Bizler de Edremit Körfezi’ne ne katabiliriz diye düşündük ve tanıtımına katkı sağlayabileceğimizi düşündük.

Edremit Körfezi‘ni de içine alarak Kaz Dağları Foto Maratonu‘nu düşündük. Bu tamamen gönüllük esasına dayalı bir projedir ve bu projenin ana sponsoru Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’dir. Bu proje sadece belediyelerin, mülki amirlerin, siyasilerin ve bizler gibi küçük çaplı işletmelerin çabası sahip çıkması mümkün değil. Zamanında sahillerimize sahip çıkmadık. Bundan sonra Kaz Dağları’na sahip çıkarız diye düşünüyorum. Bizlerinde eksikleri var bunları gidermeye çalışıyoruz. Bu konuda kaymakamımızla sürekli istişare içerisindeyiz. Bu etkinlikteki amacımız bölgemizi tanıtarak kısıtlı olan sezonun 6 hatta 7 ay kadar sürdürebilmek ve turizmin çoğalması adına Kaz Dağları’nın güzelliklerini tanıtmak sağlık turizminin, kültür turizminin artmasını sağlamak bölgemize hem turist, hem turizm yatırımına karşı bölgemizi tanıtıyoruz.

KAZDAĞLARI’NDA 12 AY TURİZM POTANSİYELMİZ VAR

Basın toplantısında konuşan Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; Kazdağları Foto Maraton yarışmamızın teması doğa ve yaşam 19-20-21 mayıs tarihlerini de bu yüzden uygun gördük. Bölgemizde bulunan bir çok endemik bitki türünün fotoğraflanabilmesi için bu tarihleri seçtik. Böyle bir etkinliğin bölgemizde yapılması ayrı bir başarı olarak görüyorum. Turizm ekonomik bir değerin yanında dünya barışına büyük katkısı vardır. Edremit Körfezi tarihi, dağları, denizi, termali, zeytini var ama bunları değerlendiremiyoruz. Turizm potansiyelini 12 ay gibi bir süreye çıkarmak istiyoruz. Kadağları Foto Maraton etkinliğinin amacı Kazdağları’nı bütün ülkemize tanıtabilmek iç turizme katkı sağlamak istiyoruz. Birçok Bölgeye göre artılarımız var. Yollarımız, Edremit hava limanımız, tesislerimiz bu yönden çok şanslıyız. Bölge olarak sağlık turizmine çok yatkın bir ilçedeyiz bu potansiyeli değerlendirerek Edremit ilçesini marka şehir olmasını istiyoruz.

KAZDAĞLARI’NDA 12 AY TURİZM POTANSİYELMİZ VAR

Elimizde yılın 12 ayı Turizm yapma potansiyeli varken bölgemizde tesislerin 12 ay boyunca dolu geçirmesi için çaba harcıyoruz, bu yönde çalışmalarımız var. Denizimizin haricinde alternatif turizm etkinliklerinin önünü açmaya çalışıyoruz.

KATILIMCILARA KAZ DAĞLARI MİLLİ PARKI GİRİŞİ ÜCRETSİZ OLACAK

Gazetecilerin; “Kaz Dağları’nda fotoğraf çekmenin bin lira gibi bir bedel istendiğini bir çok fotoğrafçı ve gazetecinin bu tür masraflardan kaçınmak için Kaz Dağları’nda çalışma yapmadığını dile getirdiler.” Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı; Valilik ve milli parklar müdürümüz ile konuşup gerekli çalışmaları yapacağız, bölgemizin tanıtımına olan katkımızı sonuna dek vereceğiz dedi.

İda Natura Otel’de gerçekleşen basın toplantısına Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Ertaş, EKTİD Başkanı Akçay Yavuz Otel sahibi Yahya Yavuz ve bir çok turizm ve otel işletmecisi katıldı.

Kazdağları Butik Otel Fotoğrafçılık

Kazdağları Butik Otel Fotoğrafçılık

Kazdağları`nda fotoğraf çekmek farkındalıktır, efsanelerin beşiği endemik bitki yapılarıyla kaplı,Fauna ve Flora sı ile Homeros un İlyadası `Bin Pınarlı İda` tabiriyle bir bakir cennettir.Bu bölgeye gelirken Fotoğraf makinanızı yanınıza almayı Sakın UNUTMAYIN...

Kim, Ne Zaman Yazmış?
11 Mayıs 2017 | Basında Biz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Edremit Kaymakamı, Ali Sırmalı, Yahya Yavuz, Ali Canlı, EKTİD, Edremit Körfezi, Foto Maraton

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?