Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Oksijen, Doğa ve Huzur

Oksijen, Doğa ve Huzur

Kazdağları huzur, oksijen ve doğası ile sizleri büyüler. Kazdağları otelleri arasında huzurun simgesi Kazdağları Butik Otel sizi bekliyor.
Oksijen, Doğa ve Huzur

Kazdağları bölgesinde müthiş bir tatil; Oksijen, Doğa, Huzur... Kaz Dağları Doğası sizi çağırıyor... Sarıkız, Hasan Boğuldu ve Sütüven Şelalesi ile Kazdağları`nda mükemmel bir tatile ne dersiniz?

Kazdağları bölgesinde müthiş bir tatil; Oksijen, Doğa, Huzur... Kaz Dağları Doğası sizi çağırıyor... Kişi başı 85 TL`den başlayan fiyatlarla muhteşem bir tatil için hemen rezervasyon yapabilirsiniz.

Kazdağları’nın eteğinde Karataş, Baba Tepe ve Sarıkız Dağı’nın gölgesinde İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel’e geldiğinizde Oksijen ve sessizliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Bahçede bulunan Köpeğimiz Paşa ve Hera, kedimiz Şanslı ile sevimli tavuğumuz Cin ve civcivleri ile tanıştıktan sonra Homeros’un İlyada’sı Bin Pınarlı İda‘nın muhteşem doğasında Hasan Boğuldu’nun buz gibi suyunda unutamayacağınız bir tatile hazır mısınız?

Rafine edilmiş tuzdan ve rafine edilmiş insanlardan uzak durun, ZARARLIDIR.

kazdağları otel rezervasyon

 

Biga Dağları’na doğru uzanan Kazdağları; Dede Dağı, üç tepenin oluşturduğu Kaz Dağı (Babadağı, Karataş Tepesi, Sarıkız Tepesi), Eybek Dağı’ndan oluşmaktadır. En yüksek tepesi olan Karataş Tepesi 1774 metre yüksekliğindedir.

Bitki örtüsü bakımından oldukça zengin olan Kazdağları’nda orman alanları yoğunluktadır. Sadece Kazdağı’na özgü özel bir ağaç olan, Kazdağı Göknar burada yetişir. Bunun yanında meşe, gürgen, kestane, meşe-karaçam ağaçları muhteşem bitki örtüleriyle birleşip Kazdağı’nın oksijenine katkı sağlamaktadır.

Kazdağları oksijen yönünden dünyanın en iki kaynaklarından biridir. Bu konuda Alpler’i geçtiği ölçüme gerek kalmadan açığa çıkmıştır.

 

Kazdağları ve Oksijen

Mitoloji’de de büyük önem taşıyan o zamanki adıyla İda Dağı olan Kazdağları, genç ağaçların orman alanlarının yoğunluğunu oluşturması ve fotosentez olayını gerçekleştiremeyen ağaçların sayısındaki azlık sayesinde, bol miktarda oksijen sağlamaktadır.

Kazdağları güneye doğru bakan yapısı nedeniyle güneşi daha yoğun almaktadır. Güneş ışınlarının bitkilerin yapraklarına çarpması sonucunda fotosentez olayı yoğunlaşmaktadır. Bu sayede de burada bulunan orman alanları yoğun ölçüde oksijen üretmektedir.

 

Huzurun Adı Kazdağları

Şehrin ve günlük hayatın yoğun trafiği, koşuşturması, stresi, İş yerindeki sorunlar, evdeki dırdırlar, faturalar, kredi kartları, alış veriş, kirli havanın verdiği gerginlik derken; sırtınıza yaslanın, kendinize birkaç dakika ayırın, gözlerinizi kapatın. Meşe, karaçam, Kazdağı gürgeni ağaçlarından oluşan ormanlarıyla Kazdağları bölgesini gözünüzün önüne getirin. Rüzgârın sesi kuş cıvıltıları arasında yavaş yavaş temiz havayı içinize çekerek yürüyün. Vadilerinde bisikletle, jeeple dolaşın, uzaktan mis gibi nane kokusu yayan Naneli Pınar’da yüzün. Vadilerin eşsiz güzelliğinde çayınızı yudumlayın, soğuk su kaynaklarından kana kana su için, yanınızda bulunan sevdiğinize sarılın, orman arasında bisiklet turu yapın. Kazdağları Otelleri arasında huzurun temsilcisi olan İda Natura, sizlere muhteşem bir tatil vaat ediyor.

Daha Kazdağları civarına varmadan huzura yaklaştınız, değil mi? Şimdi düşünmeyi bırakın, gözlerinizi açın ve daha düşünerek yaklaştığınız bu huzura ulaşmak için planınızı yapın. İda Natura Kazdağları Butik Otel sizleri Kazdağları içerisinde bulunan en yeşil köylerden Kızılkeçili Köyü‘ne bekliyor.

 

Tuz Odaları

Kazdağları aktiviteleri arasında, en önemlilerinden biri Tuz Odaları olmaktadır. Sağlık ve estetik yönünden sizi ve tatilinizi tamamlayacak olan tuz odalarının pek çok faydası bulunmaktadır.

Tuz Odaları’nın faydalarına örnek vermek gerekişe;

  • Cildi yeniler, genleştirir. Bu seansları sürekli hale getirdiğinizde cildinizin beş on senelik yorgunluğunu atacağınız kesin.
  • Sindirim ve dolaşım yolu hastalıklarında tedavi edici özellikler taşır.
  • Astım, bronşit gibi solunum yolu hastalıklarında etkili tedavi şekillerinden biridir.
  • Kalp hastalıklarına iyi gelmektedir.

Bir kaçına örnek verdiğimiz, Tuz Odaları sağlık konusunda insan vücuduna verdiği destek bütün dünyaca kabul edilmiştir.

İda Natura Style Kazdağları Butik Otel sizlere Kaz Dağı tatiliniz, ve tatil aktiviteleriniz sırasında tam bir destek vermektedir.

Kazdağları’nın kalbinde oksijeni ciğerlerinize çekerek yaşayın

Sonuç olarak: Konforlu bir otelde, doğanın içinde sessiz huzurlu bir konaklama
sağlık açısından Tuz odası oksijen birleşmesi ile terapi Astım ve Bronşit gibi hastalıklarınıza da iyi gelecektir. Kazdağları Milli Parkı, Hasan Boğuldu – Sütüven Şelalesi, Sarıkız, Mitoloji… Tüm bu özellikler sayesinde Kazdağları’nda oksijen, doğa ve huzur sizi çağırıyor.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?