Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Kazdağları Alternatif Tatil

Kazdağları Alternatif Tatil

Kazdağları alternatif tatil için bulunmaz bir cennettir. Kazdağları bölgesinde yapabilecekleriniz ve İda Natura Otel ile Kaz Dağları`nın keyfini çıkartın.
Kazdağları Alternatif Tatil

Tatil denince aklımıza: deniz, kum, güneş eşliğinde, beş yıldızlı bir otelde bilekliğimizi takıp resepsiyon görevlisinin “iyi tatiller” startı verdikten sonra havuza girmek, denizde güneşlenmek geliyordur. Yiyecek bölümlerinde tabaklarımızı doldurmak daha sonra sadece tabağın dörtte birini yedikten sonra kalanı çöpe atarak devam eden diğer günlerin tekrarlandığı bir tatil yapmak da akla gelir. Ama bu yazımızda doğayla baş başa, alternatif bir tatil nasıl olur konusunu işleyeceğiz. Alternatif tatil ise, Kazdağları otelleri arasında farklı bir yere sahip olan ida Natura Otel ile bir farklıdır. Bunu size aktarmaya çalışacağız.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Alternatif tatil dediğimizde tatil kapsamında: doğa ve tabiat turizmi, kültür tatili, doğa tatili, sağlık ve dinlenme tatili, köy tatili, tatil çiftliği, ekolojik tatil, doğal yaşam merkezi vb. gibi rahatlatıp dinlendirici ve yeni yerler görerek farklı aktivite yapmak suretiyle bir tatil modeli ortaya çıkar.

İslami Tatil Otelleri

Turizm sektöründe yanlış bilinen bir gerçek vardır ki o da şudur: alternatif tatil, sadece islami tatil demek değildir. Hatta hiç alakasının olmadığı durumlar da söz konusudur. Örneğin bizim burada bahsettiğimiz kesinlikle İslami otel ya da İslami alternatif tatil değildir. Biz İda Natura Otel Ailesi olarak sizlere doğa ile baş başa huzur bulabileceğiniz günler vaat etmekteyiz.

Kazdağları Gezilecek Yerler Antandros

Kaz Dağı Bölgesi ve Kazdağları Otelleri

Kazdağları bölgesi alternatif tatil kapsamında farklı aktiviteleri olan bir bölgedir. Mitoloji, endemik bitki yapısı, fauna ve florası, Kaz Dağı eteğindeki köyler, foto safari, Kazdağları jeep safari turları, doğa yürüyüşleri, Kazdağı içerisinde küçük soğuk su göletlerinde yüzme, bölgenin efsanelerini ilk ağızdan dinlemek… Denize gitmek isterseniz 3 km mesafede buz gibi deniz suyuna girmek ve yakın çevrede Gökçeada, Bozcaada, Çanakkale, Ayvalık, Asos Behramkale gibi yerleri de gezip görebileceğiniz bir tatil modelidir Kazdağları alternatif tatili.

Saltuksoy Taş Değirmen

Kızılkeçili Köyü ve Etrafını Gezmek İster Misiniz?

Kazdağları İda Natura Otel olarak Kızılkeçili Köyü‘nde alternatif tatili profesyonel ücretsiz rehberlik hizmetiyle sunmaktayız. Misafirlerimizin istekleri doğrultusunda foto-safari, jeep-safari, doğa yürüyüşleri, tuz odası terapisi, kültürel turlar ve farklı aktivite programları sunuyoruz.

Kazdağları Hasanboğuldu

Kazdağları Alternatif Tatil Olarak:

Kızılkeçili Köyü’nden (Otelimizin bulunduğu köy) Kazdağları Sütüven Şelalesi zeytin ve çam ağaçları içerisinde taş yol 3 KM’lik (Gidiş dönüş 6 KM) yürüyüş güzergahı olarak kullanılmaktadır. Sütüven Şelalesi’nin gezilmesi Hasan Boğuldu’nun hikayesi ve efsanesinin anlatılması Hasan’ın boğulduğu gölet ve Emine’nin Hasan’a aşkından kendini astığı ağacın gezilmesi, tesiste cay kahve ve kiremitte tereyağlı kaşarlı alabalık, Kazdağı salatası, zeytin yağlı mezeler vs. mevcuttur.

Kazdağları Mehmetalan Köyü

Güre Köyü’nü Geziyoruz

Kızılkeçili Köyü’nden (otel) Güre Köyü istikameti; zeytin ve çam ağaçları içerisinde 2 km (gidiş – dönüş yaklaşık olarak toplam 4 km) toprak yol yürüyüş parkuru. Güre nerede diye de soruyor olabilirsiniz. Güre, Akçay ve Altınoluk beldeleri arasında termal turizmi ile çıkan şirin bir yerleşimdir.

Saltuksoy Taş Değirmen Zeytin Yağı Ezilmesi

Kazdağları Milli Parkı

Kazdağları’nın eşsiz güzelliğini görmek, fauna ve florasını incelemek, endemik bitkileri ve doğa güzelliklerini görerek foto-safari için Jeep safari turu düzenlemekteyiz. Otelden sabah 10.00 çıkış, akşam 18-19.00 gibi dönüş öğle yemeği (dağda kumanya), ayrıca isteğe bağlı zirvede şarap ve keçi peyniri sunulmaktadır. Güzergah: Zeytinli Beldesi, Mehmetalan Köyü, Kazdağı Milli Park, Ayı Deresi, Tozlu Yayla, Sarıkız Zirve (Sarıkız efsanesi).

Dere Kenarında Piknik

Kızılkeçili Köyü’nde dere kenarında bulunan 850 yıllık yaşlı çınarın gezilmesi, köy meydanında çınarların altında ücretsiz kahve içilmesi. Kızılkeçili Çayı kenarında akşam yemeği, mangal (Et, tavuk, sucuk ve zeytin yağlı mezeler alkollü ve alkolsüz içecekler hariç)

Yunan Adalarını Seyrediyoruz

Kazdağları Zeytin Hasatı

Küçükkuyu bölgesinde Adatepe Köyü (Eski Rum Köyü)’nün gezilmesi, aynı yerde körfezi ve Midiili adasını gören ZEUS ALTARI (Baş tanrı Zeus’a sunulan hediyelerin merkezi, Yunan Tanrıları tarafından Truva Savaşlarının izlendiği tepe)’nin gezilmesi.

Mehmetalan Köyü’nde Eski taş baskı Saltuksoy zeytin yağı fabrikasını gezilmesi. (ücretsiz)

Tahtakuşlar Köyü’nde bulunan Unesco ödüllü müzenin gezilmesi. (ücretli kişi başı 4 TL)

Kazdağları Tahtakuşlar Müzesi

Otelimizin Bahçesinde Mangala Hazır Mısınız?

Otelimizde bulunan 10 kişilik otantik döşenmiş şark köşesinde arzu edilirse taşta tavuk, et, köfte, sucuk salata ve en az 4 çeşit zeytin yağlı meze ile akşam yemeği sunulmaktadır.

Başkaları alternatif tatili nasıl açıklar bilemeyiz ancak bizim için alternatif tatil dolu dolu doğayla iç içe olmaktadır. Sizler de eğer bu güzel doğanın tadını çıkartmak isterseniz, hemen iletişim sayfamızdaki bilgiler ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Kazdağları Aşığıyız

Otelimiz ve bölgemiz hakkında merak ettiğiniz bir konu olması halinde lütfen bizimle iletişime geçiniz. Sizleri bölgemiz hakkında bilgilendirmekten büyük bir mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz çünkü bizler birer Kazdağları AŞIĞIYIZ!

Kim, Ne Zaman Yazmış?
20 Temmuz 2016 | Bölgemiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Zeytin Yağlı Mezeler, Çam Ağaçları, Tatil Modeli, Farklı Aktivite, Mehmetalan Köyü

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?