Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Altınoluk Gezilecek Yerler

Altınoluk Gezilecek Yerler

Altınoluk`ta gezilecek yerleri merak ediyorsanız Altınoluk nerede ile başlıyor; Sarıkız Tepesi, Hasanboğuldu, Sütüven Şelalesi ile devam ediyoruz
Altınoluk Gezilecek Yerler

Balıkesir Edremit’in en nadide ve gözde tatil beldelerinden biri olan ve sakin sokakları ve huzurlu tadıyla ruhunuzu okşayan bir tatilin adresi Altınoluk sizleri davet ediyor. Yüzünüze çarpan hafif meltemi ruhunuzda hissedecek, zeytin ağaçları silsilesi içinde bir masal diyarında gibi hissedeceksiniz. Altınoluk’ta geçireceğiniz birkaç günlük tatil gezintisinde, görmeden geriye dönmemeniz gereken tarihi ve doğal güzellik fışkırmaktadır. Bu güzellik deryasında efsanevi bir aşka ev sahipliği yapmış Hasanboğuldu Göleti ve onu takip eden Sütüven Şelalesi akla ilk gelen isimler arasındadır. Altınoluk kanyonu Şahindere uçsuz bucaksız görsel bir şölene katılmanızı sağlayarak sizleri selamlıyor. Kazdağları’ndan itibaren Edremit Körfezi’ne kadar uzanan, bol oksijenli kanyon, dinlenme ve yürüyüş amaçlı olarak ev sahipliği yapıyor. Altınoluk gezilecek yerler bakımından Türkiye’nin en güzide beldeleri arasına girmeyi başarmıştır. Tarihi ve doğal gelişen mimarisi ile ayrıca göz doldurmaktadır.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Altınoluk Sarıkız Tepesi

Kaz dağları zirvesinde yer alan Sarıkız Tepesi bölgeyi bütün olarak görmek isteyenler için doğru bir seyir silsilesine ev sahipliği yapıyor. Kendinizi hiç olmadığı kadar huzurlu, arınmış ve mutlu hissedeceksiniz. Altınoluk’tan zirveye doğru çıkmak için 18 km keyifli bir yolculuk sizleri bekliyor olacaktır. Her adımda başka bir güzellik keşfedecek, aldığınız nefesinizin kalitesi, çoğalan oksijene göre artmaya başlayacaktır. Altınoluk Sarıkız Tepesi efsanevi ve dilden dile dolaşan bir masalı kulaklarınıza fısıldar. Her yıl 15 Ağustos’ta bu tepede Sarıkız kutlamaları gerçekleşmekte, Kaz dağlarının en popüler adreslerinden biri olmaktadır. Kazdağları nerede sorusunu soran kişilerin kesinlikle bu güzel ortamı görmesini tavsiye ederiz. Öyle ki Kazdağları ne kadar güzel ve değerli burası sayesinde çok daha iyi anlayacaksınız.

Abdullah Efendi Konağı

Altınoluk Abdullah Efendi Konağı

Altınoluk nerede diye merak ediyorsanız ve de tarihi yerlere özel bir ilginiz varsa, kesinlikle Abdullah Efendi Konağı rotanız arasında yer almalıdır. Altınoluk’ta yaşayan 150 yıllık bir konağın tüm tarihi kalıntılarını çıplak gözlerle görebilecek, Kurtuluş Savaşı’ndan önce Midilli Adası’na göç eden rahibin, Abdullah Efendi ile değiş tokuş yapmış olduğu tarihi konakta geçmişe dair bir yolculuk yapabileceksiniz. Altınoluk Abdullah Efendi Konağı Türk ve Rum ustaların işbirliği ile yapılmıştır. Büyük ilgi gören işlemeleri ve mimarisi ile, yerli ve yabancı turistlerin gözde ziyaret mekanlarından biri haline gelmiştir. Fakat genel anlamda Osmanlı mimarisi baz alınmıştır. Kültür Bakanlığı tarafından tarihi Antandros Şehri’ni Kurtarma, Koruma ve Yaşatma Derneği’nin çalışmaları göz önünde bulundurulup, derneğe verilmiştir.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
09 Şubat 2016 | Bölgemiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Abdullah Efendi Konağı, Altınoluk Sarıkız Tepesi, Altınoluk, Altınoluk Hasanboğuldu, Edremit

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?