Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Artı ve Eksi İyonlar
Artı ve Eksi İyonlar

İyonlaştırılmış,temiz,saf hava yaratan,huzur ve sakinlik sağlayan Kristal Tuz Lambası her tuz odası bünyesinde mevcuttur.

İşte mucizenin sırrı;

14000’i aşkın kullanımı olan tuz doğanın en mükemmel armağanlarından biridir. Kaya tuzu yaklaşık 256 milyon yıl önce ortaya çıkmış ve lambalarımız dünyanın en büyük ve en eski tuz madenlerinden yapılmıştır. Kaya tuzu doğal iyonlaştırıcıdır, bu yüzden lambaları eksi iyonlar (hava vitaminleri) üreterek etkili bir şekilde havanın kalitesini arttırmasıyla bilinirler. Ayrıca bu lambaların kullanımı günümüz ürün ve cihazlarının elektrik yüklü sisinden oluşan artı iyonların zararlı etkilerini de azaltır. Tıbbi bir cihaz olmamasına rağmen kristal tuz lambaları yorgunluğu,stresi,astım nöbetlerini, alerjileri, baş ağrılarını, cilt rahatsızlıklarını,havadaki nemi ve kokuyu hafifletmekle bilinirler ve rahat uyku ortamı yaratırlar. Bu lambaların birçok çeşidi tansiyonu,ruhsal ve psikolojik sorunları olan hastalara yardımcı olurlar.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

 

Artı İyonlar

Havadaki artı bir iyon elektronlarını hava kirliliği yoluyla kaybetmiş bir moleküldür.Deneyler,içerisinde birkaç insan bulunan kapalı bir odada eksi iyonların sayısının 200/cm3 azaldığını göstermektedir.Bu sayı büyük şehirlerde işe gidiş geliş saatlerinde 100/cm3′ ten daha aşağı da inebilmektedir. Bugün dünya, içinde yaşadığımız ve soluduğumuz çevrenin bütününde büyük ölçüde dengesizlik yaratan iyonların artı yüklü hava parçacıklarının üretimini içerir.Bu artı iyonlar sigara,zararlı gazlar,iletişim ağı,elektrik iletim hatları,uydu;televizyon,bilgisayar,cep telefonu gibi alet ve cihazlar ile klima,fan gibi çalışan motorlar tarafından üretilir.Bu artı iyonlar akciğerlerimizin derinliklerine girerek yorgunluk ve zayıflık hissi verir,bağışıklık sistemimizi zayıflatabilir,konsantrasyon kaybına,endişeye,migrene,uykusuzluk gibi psikolojik rahatsızlıklara ve astım ve benzeri her türlü solunum problemine yol açabilir.

 

Eksi İyonlar

Genellikle eksi bir iyon oksijenden oluşan elektronik olarak değişmiş bir moleküldür.Eksi iyonlar rüzgar,güneş ışını,dalga,şelale ve sağanak yağış tarafından doğal olarak yaratılırlar.Deniz kıyısında ya da dağ tepesinin yüksek yerlerinde fırtınadan sonraki ferah,dinlendirici hava;havada eksi iyonların aşırı yoğunlaşmasıyla oluşur.Bilim adamları eksi iyonların havadaki bileşiminin genellikle 1000/1500 cm3 arasında olması gerektiğini bulmuşlardır.Eğer ortamda bir denge yoksa hiçbir varlık hayatta kalamaz.Çok sayıdaki artı iyonlar eksi iyonlarla dengede olmalıdırlar.Tuz lambaları ve mumlar da bunu gerçekleştirir.Tuz lambalarındaki ampulden üretilen ısı havaya eksi iyonlar bırakır.Bu lambalar ve mumluklar elektrik sistemi tarafından üretilen aşırı elektromanyetik radyasyonu çeker.

 

Bilimsel Araştırma

Bilimsel araştırmalar kristal tuz lambalarının eksi iyonları 300% e kadar arttırabileceğini kanıtlamıştır.İyonlaştırılmış hava büyük oranda havada taşınan bakterileri de azaltabilir.Kaliforniya Üniversitesinin önde gelen mikrobiyolog ve araştırmacı patoloji uzmanı Dr. Albert Krueger çok küçük miktarda eksi iyonun bile bakteriyi öldürebileceğini bul öne sürmüştür.Yani eksi iyonlar havayı şu unsurlardan temizler: Toz,polen(çim,yabani ot ve ağaç poleni),toz zerrecikleri,hayvan tüyleri,küflü sporlar,saman nezlesi,astım,hava arındırıcısı ve ferahlatıcısı,koku azaltıcı,dumanın yok edilmesi,mevsimsel etkili rahatsızlık,depresyon,kronik yorgunluk.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
27 Haziran 2015 | Otelimiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Kristal Tuz Lambaları, Kaya Tuzu, Bilimsel Araştırma, Tuz Lambaları

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?