Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Hasanboğuldu Sütüven Yürüyüşü

Hasanboğuldu Sütüven Yürüyüşü

Bu yazımızda Hasanboğuldu ve Sütüven Şelalesi tarafına yaptığımız Kazdağları doğa yürüyüşümüzü anlatıyoruz. Hasan Boğuldu Göleti ve Sütüven detayları.
Hasanboğuldu Sütüven Yürüyüşü

Kaz Dağları (İda), Homeros’un İlyada Destanı’nda bahsettiği gibi “Bin Pınarlı İda” Dağı’nda doğa yürüyüşleri benzersizdir. Kaz Dağları’nda doğa ve sağlık oteli olarak hizmet veren İda Natura Otel, Kaz Dağı eteklerinde Milli Park’ın sınırında olan Kızılkeçili Köyü’nde bulunmaktadır. Kızılkeçili Köyü Akçay’a 3 km. havaalanına 13 km. Adatepe’ye 24 km. Tahtakuşlar Etnografya Müzesi’ne ve Tuncel Kurtiz’in mezarına 12 km. Antandros (Altınoluk) kazı alanına 18 km. mesafede bulunmaktadır.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Kazdağları, Gezginlere Özel Yürüyüş Rotaları

Kültürel gezi ve doğa yürüyüşleri yapmak için Kazdağları’nın orta eteklerinde gezginler için ideal bir noktadadır. Farklı renk tarz ve konseptte dizayn edilmiş 12 özel odası ve tamamen çam ağacından yapılmış bungalow (ahşap) evlerinde huzurlu bir uyku sonrası tertemiz bir güne uyanıyoruz. Doğal ürünlerle hazırlanan Natura serpme köy kahvaltımızın ardından otele 3,2 km. mesafede bulunan Hasanboğuldu – Sütüven Şelalesi‘ne, doğanın içinde zeytin ve çam ağaçlarının arasında toprak ve taşlı, biraz da tatlı eğimli bir yolda bol oksijenli bir yürüyüşe başlıyoruz.

Kızılkeçili Köyü’nden Hasanboğuldu Sütüven Şelalesi’ne

Kazdağları’na baktıkça yeşilin her tonunu görmek mümkündür. Her 200 metrede Kazdağı sularının aktığı çeşmeleri göreceksiniz. Kızılkeçili Köyü’nden Hasanboğuldu Sütüven Şelalesi’ne doğru yürüdükçe her adımda arkanızda yükselen eşsiz bir Ege Denizi manzarası göreceksiniz. Artan oksijen yoğunluğu papatyalar, yabani çiçekler ve özellikle Kazdağlarının endemik bitkileri dikkatinizi çekmeye başlar. Doğa yürüyüşü esnasında dere yataklarında Yaban domuzu yavru sesleri veya kendisini de şanslıysanız görebilirsiniz. Kazdağları’nın kar sularının süzüldüğü dereler boyunca yürüdükçe çiçek kokuları, Kazdağı göknarı ve karaçam bölgede yoğunlaşmaya başlar. Sütüven Şelalesinin sesi de artık kulaklarınızı tırmalamaya başlayacaktır. Yol güzergahında köylülerin incir ağaçlarından göz hakkı incir koparıp yiyebilirsiniz.

Kazdağları Milli Parkı’na Gidiyoruz

Kazdağları Milli Parkı giriş kapısına geldiğimizde bizleri Milli park bekçisi karşılar ve şelaleye doğru adım adım yaklaşırız. 17 metre mesafeden Kaz Dağları‘nın buz gibi suyunun inişi insanı büyüler. Şelaleye yaklaşık 200 metre mesafede Emine’nin kendini astığı ağacı görüyoruz. Nasıl bir aşk ki Hasan ile Emine bu efsaneye konu olmuş, saygı duyuyoruz ve çay kahve molasından sonra Kızılkeçili Köyü’ne dönüşe geçiyoruz. Köy meydanında dibek kahvesi ve Köylüm Gözleme Ali Usta’nın gözlemelerinin tadına bakıyoruz.

Görsel Galeri
Kim, Ne Zaman Yazmış?
26 Mayıs 2016 | Bölgemiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Kızılkeçili Köyü, Sütüven Şelalesi, Hasanboğuldu, Doğa Yürüyüşü, Bin Pınarlı İda

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?