Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
İlyada ve Odysseia Destanı - Homeros Destanı

İlyada ve Odysseia Destanı - Homeros Destanı

İlyada Destanı, Kazdağları bölgesinde bilinen önemli destanlar arasında yer almaktadır. Odysseia destanı ve Homeros destanı ise çok fazla bilinmez.
İlyada ve Odysseia Destanı - Homeros Destanı

Anadolu coğrafyası her yönü ile merak uyandırıcı ve güzelliklerle dolu bir alandır. Gerek geçmişte yaşayan uygarlıklar, gerek ise farklı ülkelerin kültür mirasları nedeni ile tarihi gezilere de açık olan bu topraklarda, bilhassa da Ege kıyılarında mitoloji destanlarına konu olmuş il ve ilçeler de bulunur. Örnek olan Yunan ve Roma mitolojisi içinde, Ege kıyıları ve önemli yerleşim yerleri öne çıkarılır. Homeros Destanı da içinde Anadolu ve Ege’den kesitler sunan önemli bir eser olarak kendini gösterir.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Homeros Destanı

Ciddi anlamda milyonlarca kişiye ulaşan ve gerek edebi dili, gerek ise anlatım tarzı ve olaylar ile ilgili getirdiği öyküleme ile yüzyıllardır elden ele dolaşan Homeros Destanı, Anadolu coğrafyası için de önemli bir çalışmadır. Bu destan içinde pek çok savaş anlatılırken, aynı zamanda Kuzey Ege kıyılarında yaşanan çarpışmalar ve entrikalar da kağıda dökülmektedir. İlyada’nın Homeros Destanı olarak bilinen bu yapıt içinde Yunan şehir devletlerinin Anadolu kıyılarına olan saldırıları, bu saldırılar sırasında yaşanan trajediler, destansı durumlar ve daha pek çok detay bu destan içinde okuyuculara ve gelecek nesillere aktarılmıştır. Zaten söz konusu yapıt ülkemizi tarihi anlamda tanıtan önemli eserler arasında gösterilir.

Homeros Destanı Ve Kaz Dağları

Kuzey Ege denildiği zaman ilk akla gelen bölgelerden biri olan Balıkesir ve çevresi de Homeros Destanı içinde farklı isimler ile anılmaktadır. Homeros Destanı ve Kazdağları bağlantısını ise yine destanın içinde bulmak mümkündür. Mitolojilerde geçen İda Dağı, destanın belli bölümlerinde öne çıkarılmıştır.

Günümüzde de hem doğal güzellikleri ile dikkat çeken, hem de tarihi anlamda sahne alan Kaz Dağları, aslında mitoloji hikayelerindeki İda Dağı’nın ta kendisindir.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
30 Ekim 2016 | Bölgemiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Kazdağları Destanları, İda Destanı

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?