Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Kazdağları Doğa ve Tabiat Turizmi

Kazdağları Doğa ve Tabiat Turizmi

Kazdağları bölgesini daha yakından tanımak ister misiniz? Doğa ve Tabiat turizmi ile Kaz Dağları ufkunuzu genişletecek ve farklı bir tatil bulacaksınız.
Kazdağları Doğa ve Tabiat Turizmi

İnsanların gereksinim ve zevklerinin değişimi ile turistlerin yeni bir turizm beklentisi ortaya çıkmıştır. Turistler artık klasik “deniz, kum ve güneş” ten uzak bireysel veya küçük gruplar halinde doğa ile iç içe bir tatil yapmak ve gittiği yörenin örf adet ve kültürünü tanımak, doğal ve kültürel güzelliklerini yerinde görmek istemektedirler.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Doğa Turizmi İle Kazdağları’nı Tanıyın

Doğa ve tabiat turizmi, çevreye karşı sorumlu ve duyarlı bir turizm anlayışı ortaya çıkarmıştır. Doğa turizmi faaliyeti yapan turist, gideceği yerin özelliklerini, yaşamını, ekonomik gelirini, dini inançlarını bilmelidir ki, oradaki ortama tam anlamıyla katılabilsin.

Doğa turisti, dağ ve doğa ya saygı bilincine sahip insan demektir.

Tabiat Turizmi Farklıdır

Doğa turizm anlayışı aynı zamanda farklılık arayan ve tatil kültürüne farklı yaklaşan kesimlere hitap etmektedir.

Bu Tatil Sizlere Doğayı Sevdirecek

Doğa ve tabiat turizmi dağı, doğayı ve çevreyi koruyan ve yerel halka ekonomik katkı sağlayan, doğal alanlara karşı duyarlı seyahat eden bilinçli misafirler olarak bilinmektedir.

Doğa ve tabiat turizmi, genellikle küçük gruplar halinde, ailelerin işlettiği küçük tesislerde, geleneksel mimari yapı ve doğal ürünlerin kullanıldığı yöresel lezzetlerin sunulduğu Butik Otelleri hedef almaktadır. Kazdağları otelleri arasında bu tanıma uygun en belirgin otellerin başında İda Natura Otel gelmektedir. Otelimizde konaklayan misafirlerimizle çeşitli doğa ve tabiat gezileri düzenlemekteyiz. Böylelikle, sadece otel odasında kısıtlı kaldığınız bir tatilden ziyade gelmişken bölgemizdeki güzelliklerin de tadını almanızı amaçlamaktayız.

Foto Safari, Trekking, Jeep Safari, Hasanboğuldu, Sarıkız…

Kazdağları bölgesinde doğa ve tabiat turizminde doğa turizminin temel ilkelerine bağlı kalınarak yapılacak turizm etkinlikleri şunlardır: foto safari, trekking, endemik türlerin gözlemlenmesi, dağcılık, jeep safari, botanik geziler, zeytin hasat dönemlerinde tarım turizmi ve bölge ile özdeşleşmiş iki efsanenin geçtiği Sarıkız ve Hasanboğuldu‘nun gezilmesi…

Kazdağları Trekking & Doğa Yürüyüşleri

Trekking / doğa yürüyüşünün kelime anlamı “kağnı arabası, atla veya yaya olarak yapılan uzun zorlu seyahat” demektir. Zor ve sarp yerlere girmeden, küçük patikaların takip edildiği, belirli zorlukla ve özellikler gösteren doğa koşullarında uzun yürüyüşlerdir. Kazdağları İda Natura Otel olarak profesyonel ve ücretsiz kişisel rehberlik hizmeti sunarak, trekking rota ve güzergah ayarlanmaktadır.

Kazdağları Jeep Safari Turları ve Botanik Geziler

Botanik Doğa turizmi özellikle nadir bitki ve hayvan türlerinin korunması, çevre insanının ve ziyaretçilerin bilinçlenmesi hususunda yapıcı bir rol oynamaktadır. Botanik geziler ve jeep safari turları İda Natura Otel tarafından günlük olarak üç ayrı güzergahta organize edilmektedir.

Kazdağları’nda Bisiklet Turları

Bisiklet turizmi ya da bisiklet turları turizm sektöründe oldukça yeni bir terimdir. Bisiklet turları, bütün dünyada olduğu gibi alternatif turizm ve gezi anlayışına paralel olarak son yıllarda ülkemizde de gelişmektedir. Bisiklet turları, doğal güzelliklere sahip kırsal alanlarda yürütülen bir etkinlik haline gelmiştir. Kaz Dağları eteklerinde bulunan Kızılkeçili Köyü içerisinde ve dere kenarında ayrıca Zeytinli, Güre Tahtakuşlar ve Çamlıbel gibi köylere misafirlerimize otelimizce ücretsiz olarak sunulan bisikletleri kullanarak gitmektedir. Dağ bisikletçiliği tercih edenler ise 3 km mesafede bulunan Hasanboğuldu – Sütüven Şelalesi’ne gitmektedirler.

Doğa ve tabiatı Kazdağları İda Natura Otel ile daha detaylı olarak yaşamak isterseniz, sizleri de (Edremit / Balıkesir AkçayAltınoluk‘a komşu) Kızılkeçili Köyü’ndeki doğayla iç içe olan otelimize bekleriz. Aklınıza takılan bir soru olması halindeyse bizlere iletişim sayfamızdaki bilgiler ile istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Sevgi ve esenle kalmanız dileğiyle,
Kazdağları İda Natura Otel

Kim, Ne Zaman Yazmış?
10 Ağustos 2016 | Bölgemiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Tabiat Turizmi, Doğa Turizmi, Botanik Geziler

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?