Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
KOAH

KOAH

KOAH hastalığı Kronik Obstrüktif Akciğer hastalığıdır. Doğal yaşam ve otelimizdeki tuz odaları bu hastalığın tedavisi için faydalı olmaktadır.
KOAH

İnsan sağlığı hayatın en merkezi konumunda, en önemli konusu olarak öne çıkmaktadır. Zaman zaman geçirilen basit rahatsızlıklardan ziyade daha ölümcül olanlar için sıkıntılı süreçler yaşanabilir. Bu anlamda vücuda iyi bakmak, doğru şekilde beslenmek, temiz hava almak, spor yapmak gibi önlemler alınmalıdır. Ölümcül hastalıklardan biri olarak bilinen KOAH hastalığı ise oldukça tehlikeli bir süreç yaşatır. Bu nedenle de Kazdağları eteğinde yer alan otelimizde solunum yolu hastalıkları için çeşitli alternatifler sunmaktayız.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

KOAH Hastalığı

Dünya genelinde en ölümcül 4. hastalık olan (rastlanma sıklığı olarak) KOAH hastalığı, bir tür akciğer rahatsızlığıdır. “Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı” olarak açılımı yapılan bu hastalık, söz konusu rahatsızlığın isminin baş harflerinden meydana gelir.

KOAH Nedir?

Pek çok kişi sağlık ile ilgili konularda hassas olduğu için KOAH nedir gibi ölümcül hastalıkları sorgulayan sorular ile bilgi almaya çalışmaktadır. Akciğerlerin kronik bronşit ve amfizem hastalıklarının etkisinde kalması, uzun süreli öksürük ve balgam durumlarının görülmesi gibi konularda ortaya çıkan bu rahatsızlık büyük tehlikeler barındırmaktadır.

KOAH Belirtileri

Kişinin sürekli olarak öksürmesi, öksürürken balgam çıkarması, balgam halinin geçmemesi, nefes darlığı yaşanması ve benzer durumlar KOAH belirtileri ile ilgili fikir verir. Nefes darlığını gidermek için ise temiz havanın olduğu, ciğerlere hem iklim, hem de oksijen olarak iyi gelen yerlere gitmek gerekir. Kaz Dağları bu konuda oksijen deposu olarak görülürken, yerli ya da yabancı pek çok turistin daha sağlıklı bir hayat için de bu yöreyi tercih ettiği bilinir.

KOAH Hastalığı Nedir?

Akciğerleri ile ilgili sorun yaşayan ve KOAH hastalığı nedir sorgulamasını yaparak solunum sistemine daha çok dikkat etmek isteyen kişilerce de sağlıklı yaşam alanlarına akın edilir. Hastalığın geçmesinde ilaç tedaisi ile beraber doğal yaşam alanlarında daha iyi bir süreç sürdürülmesi de önem taşır. Kaz Dağları bu konuda oldukça uygun bir coğrafi bölge olarak öne çıkar. Temiz hava, bol oksijen ve doğal hayat her açıdan kişinin nefes darlığını ve öksürüğünü gidermede etkili iken, aynı zamanda bu alanda daha hoş vakit de geçirilmektedir.

KOAH Tedavisi

Ölümcül bir hastalık olan ve doğrudan ciğerlere etki eden KOAH hastalığının tedavisinde çeşitli ilaçlar ve teknikler kullanılabilir. Doktor tavsiyesi ile alınan bir takım takviye besinler de bu tedavide etkili olabilir. Doğal ortamlarda KOAH tedavisi için tuz odaları öne çıkar. İda Natura Kazdağları Butik Otel içinde bulunan tuz odası, tedavi süreçlerinde oldukça önemli ve etkili bir yer olarak bilinir. Otelin çevresi de yeşillikler ile dolu olduğu için akciğerler açısından en güzel ve en iyi tedavi merkezi bu alanlardan oluşur.

Koah Tedavisinde Tuz Odaları

Yıl içinde İda Natura Otel tuz odalarını ve çevresindeki doğal yaşam alanlarını ziyaret eden binlerce turist bulunur. İnsanlar sadece turistik sebepler ile değil, diğer farklı sağlık konularında tedavi ve dinlenme amaçlı da bu yöreyi seçerler. Dünyanın en çok oksijen dolu alanları arasında gösterilen Kaz Dağları da bu anlamda kritik bir önem teşkil ederken, öte yandan pek çok kimse de hem yeşil alanlarda gezmek, hem vücuduna oksijen depolamak için yöreye gelmektedir.

Koah Tedavisinde Tuz Odaları

KOAH rahatsızlığı ve benzer akciğer rahatsızlıkları doğrudan hava ile ilgili de olabilir. Kronik vakalar ile beraber sonradan daha da kötüleşen akciğer rahatsızlıklarında ilaç tedavisi ve doktor gözetimi çok önemlidir. Ancak bu yöntemlerin ve süreçlerin içine mutlaka Kaz Dağları gibi bol oksijenli alanlara yönelme ve tuz odaları gibi hastalığa iyi gelen alternatif ve önemli unsurları değerlendirme fikirleri dahil edilmelidir. Dilerseniz siz de bu enfes coğrafyadan faydalanabilirsiniz.

Koah hastalığı için birebir olan tuz odaları ile otelimiz size en iyi şekilde hizmet vermektedir. Aklınıza takılan sorular için lütfen bizlere ulaşmaktan çekinmeyiniz. Sizleri de sağlıklı yaşam felsefesi ile donattığımız bu muhteşem otelde misafir etmekten gurur duyacağımızı bilmenizi isteriz.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
19 Şubat 2016 | Otelimiz, Sağlıklı Yaşam kategorilerinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: KOAH, KOAH Hastalığı, KOAH Tedavileri, KOAH Nedir?

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?