Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Sonbaharda Kazdağları

Sonbaharda Kazdağları

Kazdağları her zaman olduğu gibi sonbaharda da mükemmel görünür. Kazdağları sonbahar bilgileri bu yazımızda sizleri bekliyor.
Sonbaharda Kazdağları

Biga Yarımadası’na uzanan Kaz Dağları; batıda Dede Dağı, ortada Kaz Dağlarını oluşturan üç tepesi (Babadağ, Karataş Tepe, Sarıkız Tepesi), doğuda Eybek Dağı, kuzey doğusunda ise Kocakatran Dağı ile Gürgen Dağları’ndan ibarettir.

Kazdağları’nın çevresinde yerleşim yerleri oldukça azdır. Kazdağları ormanlık alanlardan oluşur. En ünlü ağaçları sadece bu dağda yetişen Kaz Dağı göknarıdır. Bunun yanında meşe ağaçları, kestane ağaçları, gürgen ağaçları ve karaçam ağaçları Kazdağları’yla bütünleşmiş temiz ve doğal havasının nedeni olmuştur.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Tuzla Çayı, Menderes Çayı, Gönen Çayları, Biga Çayı ve Karamenderes Kaz Dağları’ndan doğup evlerimize kadar gelen içme sularımıza da doğal kaynak olmaktadır.

 

Kazdağları Sonbahar Sarıkız Efsanesi

Kaz Dağı Efsanesi

Yunan Mitolojisinde önemli bir yere sahip olan Kaz Dağı‘yla ilgili pek çok efsane vardır. Mitolojide ünlü Truva savaşının nedeni olan Afrodit, Athena ve Hera gibi tanrıçaların katıldığı güzellik yarışması Kaz Dağlarında yapılmıştır. Bu yarışmayı kazanmak için Afrodit, Hera, Athane, Helen tarafından ayrı ayrı yarışma hakemi Paris’e verilen vaatler tarihte bilinen ilk rüşvet vakasıdır. Sarıkız Efsanesi de Kaz Dağları’nda geçmektedir. Halikarnas Balıkçısı, bir iftiraya uğrayarak babası tarafından kazlarla birlikte Kaz Dağları’na atılan Sarıkız’ı anlatmaktadır.

 

Kaz Dağlarında Sonbahar Bir Başkadır

Alpler’den sonra dünyanın en büyük ve en kaliteli oksijen kaynağı olan Kaz Dağları, bu özelliğiyle pek çok hastalığa da şifa olmuştur. Özellikle sonbahar mevsiminde müthiş bir güzelliğe sahip olan Kazdağları, su kaynakları, ormanlardan oluşan bitki örtüsü ve müthiş oksijeni ile cennetten bir esinti sunar.

 

Kaz Dağları’nda Sonbaharda yapılan Aktiviteler

Kaz Dağları’nda, bilhassa sonbahar mevsiminde, milli park ve çevresinde bir çok doğa turu düzenlenir.

Kazdağları Sonbaharda Yapılan Aktiviteler

Kazdağı Tur organizasyonlarıyla; Tozlu Yaylası, Şahindere Kalonu, Sutüven Şelalesi, Mıhlı Çayı Vadisi, Ayı Deresesi, Kalkım Hanlar Mevkii, Manastır Çayı, Ayazma Mesire Alanı, ünlü Sarıkız Efsanesi’ne konu olan Sarıkız Zirvesi, Zeus Altarı’na keyif veren hayatınızda unutulmayacak anlara konu olacak müthiş geziler yapabilirsiniz.

 

Kazdağları Tam Bir Cennet!

Yirmi yedi kilo metre uzunluğunda, altı yüz metre yüksekliğindeki Şahinderesi Kalyonu; maceraperestler için sonbahar mevsiminde vazgeçilmez zevklerden birini sunmaktadır. Parkurdaki kuş ve su sesleri, Naneli Pınar’dan yayılan mis gibi nane kokusu sizlere cennetten esintiler sunacaktır.

 

Kazdağları Tam Bir Cennet

Kazdağları Tatil

İda Natura Life Style Kazdağları Bütik Otel, sizlere sonbaharda müthiş tatil aktiviteleri sunmaktadır. Kaz Dağı bölgesine düzenlediği safari Kazdağı Tur vasıtası ile oksijen ve stresin yok olduğu bir huzuru aynı anda yaşayabileceksiniz. Özellikle macera tutkunları Şahinderesi Kalyonunda unutulmaz anlar geçirecektir. Kaz Dağları tuz odası ile akciğerlerinizi temizleyebilecek, cildinizi yenileyecek, kendinize tatilinizde ruhsal bir bakım yanında bedensel olarak da bakım ve yenilenme imkanı yaratabileceksiniz. Termal ve spa, meditasyon, bisiklet turları, Treekking Turu ile müthiş bir son bahar tatili sizi beklemekte.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
18 Ekim 2015 | Genel kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Kaz Dağları, Sarıkız Efsanesi, Afrodit, Sonbahar Ağaçları, Kazdağları Efsanesi

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?