Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Yeşilyurt Nerede

Yeşilyurt Nerede

Yeşilyurt nerede diye merak ediyorsanız, Yeşilyurt Köyü Çanakkale - Balıkesir sınırında deniz kıyısına yakın muhteşem bir tatil beldesidir.
Yeşilyurt Nerede

Kaz Dağları eteklerine usulca yayılmış bir masal diyarı Yeşilyurt, görenleri kendine hayran bırakıyor. Çanakkale’de yer alan ve mistik bir dokuya sahip olan Yeşilyurt köyü doğal doğallığından hiçbir şey kaybetmemiştir. Zeytin ve çam ağaçlarıyla süslenmiş Yeşilyurt, huzur ve sakin bir ortam arayanlar için kapılarını sonuma kadar açmaktadır. Edremit Körfezi’nin sonunda yer alan İzmir – Çanakkale yolu üzerinde bulunan oksijeni en bol Kaz dağları batı ucunda sizleri selamlıyor. Oldukça ilginç ve görenleri kendine hayran bırakan özellikleriyle öne çıkmaktadır. Dünyanın en fazla oksijen barındıran ikinci yeri olan Kaz Dağları’nın eteklerinde dinlenmek ve huzur arayanları selamlıyor. Yeşilyurt Köyü içinde yer alan evler doğal yapısı bozulmamış taşlarla çevrilidir. Yaz boyunca yüzünüzü okşayan tatlı bir esintiyle karşılaşır, doğal kaynaklarıyla beslenir, birkaç günlük tatilinizin hiç bitmesini istemezsiniz.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Yeşilyurt ve Kazdağları

Kazdağları eteklerine usulca yayılmış ve sizlere huzur eşliğinde seslenerek karşılayan Yeşilyurt köyü doğallığıyla herkesi kendine hayran bırakıyor. Kendine has bir duruşu olan masal diyarı, birkaç günlük tatilinizi akıllara kazıyacak. Romantik bir kaçış için en uygun adres olarak bilinir. Oksijen açısından Dünyada ikinci sırada yer alan Kaz Dağları’na sığınan küçük cennette nefes alabileceksiniz.

Yeşilyurt ve Kazdağları

Yeşilyurt ve Kazdağları sizleri şehrin karmaşasından kurtaracaktır. Doğanın içinde çam ve zeytin kokuları içinde harika vakit geçirecek, köyün doğal yapısıyla iç içe yaşayabileceksiniz. Ayrıca Edremit Körfezi’ni kuş bakışı görebilecek, tarihi yapısıyla da cezbedecek bir doğallığa sahiptir. Kazdağları nerede diye düşünüyorsanız, Yeşilyurt Köyü etrafındaki köyler ile bunu çok iyi anlayacaksınız. Bu arada köy Çanakkale şehrinin Ayvacık ilçesinde yer almaktadır.

Yeşilyurt Etrafındaki Köyler

Kazdağları’na özgü tarihsel bir yapıya sahip olan Yeşilyurt etrafındaki köyler huzur ve rahatlık isteyen herkesin buluşma noktası olmaktadır. Küçükkuyu beldesine de çok yakın olan bu köy ile muhteşem bir tatil sizleri beklemektedir. Ayrıca, İda Natura Kazdağları Otel ile hem Yeşilyurt hem de Küçükkuyu beldeleri gezilerine katılabilirsiniz.

Yeşilyurt Etrafındaki Köyler

Büyük şehirlerden gelen ve dingin bir yaşan standardı isteyen insanlar ve yerli halkı olan yörükler yaşamaktadır. Etrafındaki köyler bakımından da oldukça zengin olan Yeşilyurt hayranlığınızı gizleyemeyeceğiniz bir güzelliğe sahiptir. Adatepe tıpkı Yeşilyurt’ta olduğu gibi taş evlerden oluşmaktadır. Zeytinli Köyü, Tahtakuşlar Köyü de Yeşilyurt Köyü’ne komşu olmaktadır. Zeytinli Köyü, Akçay’a oldukça yakındır ve denize girmek isteyenler için ideal bir tercih olmaktadır. Hem dağ köyü, hem de sahil beldesi olarak adını duyurmuştur.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
12 Şubat 2016 | Bölgemiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Yeşilyurt ve Kazdağları, Yeşilyurt Etrafındaki Köyler, Yeşilyurt Köyü Tarihi, Edremit Körfezi, Çanakkale Tatil Köyleri

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?