Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Akçay Hakkında

Akçay Hakkında

Akçay hakkında ve Akçay otelleri ile ilgili aradığınız tüm bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Akçay Kazdağları Butik Otel farklı bir tatil.
Akçay Hakkında

Yaz sezonunda nüfusu 400.000’e ulaşan Akçay, Kazdağları / Balıkesir – Çanakkale yöresinde en gözde tatil beldelerinden birisidir. Edremit Körfezi’nin tam olarak göbeğinde tatil yapmak isteyen kişilere ev sahipliği yapan Akçay’ın bir çok yerinden Kazdağları’nı görmeniz mümkündür. Pansiyonculuk kültürünü ve sıcak aile ortamını daha çok görebileceğiniz bir yerdir ve Türkiye’de en çok ikinci evine sahip olan insanların ikinci evlerine sahip olduğu beldemizdir.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Akçay Beldesi

Deniz suyu Kazdağları içerisinde yer alan doğal sularla beslendiği için serindir ve denizin ortasında bile tatlı su bulabilme imkanınız vardır. Yaz sezonu dışında büyük çoğunluğunu emeklilerin doldurduğu Akçay, aradığınız her şeyi hem yazın hem kışın bulabilmenize olanak sağlamaktadır.. Bunun nedeni ise, birçok tatil beldesi gibi sadece yazın yaşam yoktur. Kışın da birçok kişi Akçay Beldesi’nde yaşamaktadır.

 

Akçay Otelleri

Akçay Otelleri

Son yıllarda giderek yatırımların yapıldığı belde bir çok insanın uğrak yeridir. Yaz akşamları çok canlı olan kordonunda yürürken dinlenmek için hemen yanınızdaki çay bahçelerinden birine oturabilirsiniz. Etrafta bol bol zeytin ağaçları görebilir ve yöreye ait doğal ürünler yiyip içebilirsiniz. Sonbaharın gelmesi ile enfes bir görünüm alan küçük ve şirin bir kasaba olan Akçay, Kuzey EGE’nin Bodrum’udur. Bunun nedeni ise, Akçay otelleri bölgede en iyi koşullara sahip olan oteller arasında görülmektedir. Akçay otelleri ile bölgenin keyfini gönlünüzce çıkarabilirsiniz.

 

Tatil Kasabası: Akçay

Kuzey Ege’nin çoban yıldızı, emeklinin, memurun tatil kasabası. Bu aralar yıldızı iyice parladı pansiyon cenneti olmaktan çıktı ve Akçay Otelleri bir hayli önem kazandı. Sırtını dayamış Kaz Dağları’na buz gibi su katkısıyla denizi soğuk bir cennet. Türkiye’de insanların ikinci evlerini yaptırmakta olduğu bir sahil kasabasıdır. 2007’de yılına kadar hiçbir statüsü yoktu, yarısı Zeytinli kasabasından diğer yarısı ise Güre kasabasından ortada hudut kapısı, kordon ve sahil hepsi bu kadardı.

 

Kazdağları Butik Otel

Akçay sevinmişti artık kasabaydı ama sevinci fazla sürmedi. Balıkesir Büyükşehir oldu

Akçay Kazdağları Butik Otel

Akçay da mahalle oldu. Akçay bunlara hiç aldırmadan sevdiklerinize kucak açmaya devam ediyor. Akçay’ın tatil sezonu 2 aydır. Bunun haricindeyse İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel misafirlerine yoğun bir şekilde hizmet vermektedir. Sadece 2 ay değil, yılın 12 ayı misafirlerini ağırlar çünkü İda Natura Butik Otel Kazdağları doğası sayesinde sadece denize girmek isteyen tatilcilere değil, doğayı da sevenlere hizmet vermektedir. Bunun nedeni ise, bölgede Kazdağları içerisinde yer alan ilk ve tek otel olarak öne çıkar.

 

Akçay Turizm Bölgesi

Emekli ve orta gelirli memurlar bu dönemlerde gelir, denize girer ve sezonluk pansiyonlarda kalıp Akçay’ın keyfini çıkarırlar. Turizm bölgesi olmadığı için yatırımcı pek uğramaz. Yaklaşık son 5 yıldır Kazdağları eteklerinde Butik Oteller, aile işletmeleri ile ön plana çıkmaya başladı. Aslında Akçay’ın en güzel zamanı Mayıs ve Eylül aylarıdır.

 

Kazdağları Endemik Bitki Türleri

Kazdağları Endemik Bitki Türleri

Kalabalıktan uzak, doğal bütün haşmetiyle çiçeklerin kokusunu serpen Kazdağları’ndaki endemik bitkilerin kokusu ayrı bir güzelliktir. Sarıkız efsaneleriyle anılır bir de Hasanboğuldu, Sütüven Şelalesi bölgede öne çıkar. Kaz Dağları eteklerinde piknik alanları, restoranlar, sebze yemekleri ve yöresel yemek yapan işletmeler vardır. Değişik lezzetleri denemeye değer doğrusu. Eğer, sizler de bu güzel doğada muhteşem bir tatil yapmak isterseniz, İda Natura Butik Otel ile hemen iletişime geçebilir ve tatilinizi kesinleştirebilirsiniz.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
18 Kasım 2015 | Genel kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Tatil Kasabası, Akçay Otelleri, Güre, Balıkesir, Endemik Bitki, Butik Otel, Tatil Yapmak

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?