Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Eşsiz Doğası ve Kültür Mirası ile Kazdağları

Eşsiz Doğası ve Kültür Mirası ile Kazdağları

İda Natura Kazdağları Butik Otel Kaz Dağı doğasının eşsiz güzelliğini ve kültür mirasını misafirleriyle buluşturuyor.
Eşsiz Doğası ve Kültür Mirası ile Kazdağları

Eşsiz Doğası Ve Kültür Mirası İle Kazdağları

Kaz Dağı ya da mitolojik ismi İda Dağı, Biga Yarımadası üzerinde, Balıkesir ile Çanakkale arasında, 60-70 km uzunluğunda yer alan Kazdağları masifinin merkezinde yer alan bölgede Babadağ, Karataş ve Sarıkız tepelerinden oluşur. En yüksek noktası Karataş Tepesi 1774 metrededir. Derin kanyonlar, akarsular, göletler, bitki örtüsü, havası ile harikulade bir doğaya sahip olan Kazdağları ülkemizin ve dünyanın en çok ziyaret edilen turistik bölgesidir.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Kazdağları Kalınacak Yerler? Neler Yapılabilir?

Geniş bir bölge olan Kazdağları beklenti ve ihtiyaçlarınıza uygun konaklama imkânlarına sahiptir. Doğal ortamın havasını bozmayan, butik oteller, bungalov otel veya pansiyonlar bulunan Edremit, Altınoluk, Akçay, Güre, Zeytinli, Kızılkeçili, Hacıaslanlar gibi yerleşim alanlarında pek çok konaklama noktası mevcuttur. Kazdağları İda Natura Life Style Butik Otel olarak bizler de Kaz Dağı eteğindeki (Hasanboğuldu ve Sütüven Şelalesi yürüme mesafesindedir) Kızılkeçili Köyü’nde yer almaktayız. Ayrıca, Kızılkeçili Köyü içerisinde yer alan tek otel İda Natura’dır.

Bölgede Kazdağları kanyonlarından sızan doğal şifalı sularıyla dünyaca ünlü Güre Kaplıcaları civarında termal tesislere sahip güre otelleri sağlık turizmi için bölgeye akın eden turistlere kaliteli hizmetler sunmaktadır. Konaklanılan güre otel ve termal tesisleri yakınlarında Kyzikos Antik Kenti ve Kuş Cenneti’de görülmesi gereken yerlerdendir.

 

Hasan Boğuldu ve Diğer Önemli Yerler

Hasanboğuldu Göleti, Sutüven Şelalesi, Mıhlı Çayı, Kızılkeçili Çayı çevresi, Şahinderesi Kanyonu, Sarıkız Tepesi, Kazdağları bölgesinde ilginç tabiat yapısı, farklı biyolojik özelliklere sahip bitkileri görebileceğiniz, doğa sporları yapabileceğiniz noktalardır. İlk kez, bir köyde kurulan sanat galerisi olma özelliği taşıyan, Kazdağları Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Kazdağları kültür miraslarını görme fırsatı bulabileceğiniz 10 km mesafede yer alıyor. İda Natura Kazdağları Butik Otel ayrıcalığıyla bu doğa güzelliklerine çok kolay bir şekilde ulaşabilmeniz mümkündür.

Altınoluk Antandros Kültür Sanat ve Yaşama Saygı Festivali her yıl büyük katılımlarla tekrarlanmaktadır. Doğa sporları dışında doğa tutkunlarına tadına doyulmaz Jeep Safari turları, trekking turları ile de Kaz Dağları çevresi gezilip görülebilmektedir.

 

Kazdağı Milli Parkı Girişleri Halka Açık mı?

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü kapsamı altında olan Kazdağları orman altı ağaçcıklar ve endemik bitkisel türler açısından son derece zengindir. Dünyada sadece Kazdağları bölgesinde bulunan 26 çeşit özel bitkiye sahip tabiat parkının zarar görmemesi için Kazdağı Milli Parkı titizlikle korunmaktadır. Sadece rehber eşliğinde ve izin alınması, izin verilen güzergâhları kullanmanız şartıyla yapılan girişlere izin verilmektedir.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
22 Temmuz 2015 | Otelimiz, Genel kategorilerinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Kazdağları Kalınacak Yerler, Balıkesir, Çanakkale, Karataş Tepesi, Kızılkeçili, Kazdağı Milli Parkı

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?