Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Kusursuz Bir Tatil İçin Kaz Dağları

Kusursuz Bir Tatil İçin Kaz Dağları

Kazdağları otelleri tatil için size çok güzel fırsatlar sağlıyor. İda Natura Kazdağları butik otel ile mükemmel bir tatile adım atabilirsiniz
Kusursuz Bir Tatil İçin Kaz Dağları

Kazdağları yurdumuzda oksijenin en bol olduğu köşelerinden biridir. Pek çok efsaneye konu olan bu yeşili bol, şelaleleri, dereleriyle kendine hayran bırakan yere gittiğinizde tüm sıkıntılarınızdan kurtulup hafiflemeniz mümkün olacaktır. Ayrıca, gittiğinizde mutlaka kalıp biraz daha dinlenmek isteyebileceğiniz için Kazdağları otelleri size çok güzel imkânlar sağlıyor. Biga yarımadasının en yüksek tepesi olan Kazdağları, eskilerin de öğütlediği üzere hala doğal varlığını koruyabilmektedir.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Kazdağı Milli Parkı

Çanakkale ve Balıkesir sınırları içerisinde yer alan dağlar, pek çok sulak alanın beslediği sınırlar içinde yer alıyor. 1993 tarihinden beri Kazdağı Milli Parkı olarak anılan bu alanda gezdiğinizde göreceğiniz üzere sayısız küçük dere, yirmiden fazla akarsu vardır. Gezdiğiniz her yerde ayaklarınızı suya sokup huzuru derinliklerinde hissedebilirsiniz.

 

Kazdağı Milli Parkı

Kazdağları Doğasının Kalbinde Konaklama

Kazdağları Otelleri bölgenin yeşil alanlarına zarar vermeyecek şekilde, doğayla iç içe bir ortam sağlayarak kurulmuştur. Edremit Körfezinin kıyısında bulunan ve Kazdağları’na çok yakın bir mevkide bulunan Güre otelleri sayesinde aradığınız konforu ve huzuru rahatlıkla bulacaksınız. Ayrıca, burada bulunan Afrodit kaplıcaları geçmişte pek çok kişiye derman olmuştur. Hem temiz hava sayesinde hem de kaplıcalarda ki mineraller sayesinde sağlığınıza kavuşabilmeniz oldukça mümkündür.

Kazdağları konaklama imkânları sayesinde buradan asla ayrılmak istemeyeceksiniz. Çünkü özellikte Kazdağları Milli Park da göreceğiniz ve aklınızdan uzun süre silinmeyecek olan doğa manzaralarını uzun süre unutabilmeniz mümkün olmayacaktır. Sevdiklerinizle beraber göreceğiniz manzaralar sayesinde kısa süre içinde yeniden gelmek isteyebilirsiniz.

 

Kazdağları Bölgesine Gitmesi Kolay Ayrılması Çok Zor

Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesini birbirinden ayıran bu bölge tarihte pek çok efsanelere konu olmasıyla da bilinir. Bu sayede derin vadi ve kanyonlarda yapacağınız gezinti sayesinde yeni bilgiler öğrenebilir, eski bilgi birikiminizi arttırabilirsiniz. Pınar Başı ve Hasanboğuldu da yapabileceğiniz günü birlik piknikleriniz de çevreyi koruyarak sevdiklerinizle beraber eğlenebilirsiniz.

 

Kazdağları Butik Oteller Sizi Bekliyor

Kazdağları Butik Oteller Sizi Bekliyor

Kazdağları butik oteller hafta sonlarında kısa kaçamaklar yapabilmeniz için de size güzel imkânlar sunuyor. Zaten bu iki günlük gezinizde doğanın güzelliğine doyamayacağınız için tatilinizi uzatma kararı da alabilirsiniz. Kültürel özellikleriyle de sizi cezbedecek olan bu oksijen deposunu olan bölgeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

Sarıkız Efsanesi Kazdağları’nda

Bölgede insanların dikkatini çekmesini başarmış birçok gezilecek yerler mevcuttur. Bunlardan bir kaçı; Sarıkız Efsanesi içerisinde yer alan Sarıkız tepesi, Balıkesir ve Çanakkale’ye yakın olmasından dolayı Ihlamur deresini de günü birlik geziler planlayabilirsiniz. Baba Dağı Milli Parkı’nda doğayla kucaklaşabilirsiniz. Bunlardan hariç en önemli görmeniz gereken yerlerden bir tanesi de Zeus Atlarıdır. Buraları gezerken bir de şunu düşünün ilk güzellik yarışması burada yapılmıştır.

 

Kazdağları Hera Mitolojisi

Kazdağları Mitolojisi

Kazdağları Mitolojisi aslında bildiklerinizden epey farklı olarak karşınıza çıkacak. Kaz dağları mitolojik, tarihi ve kültürel zenginlikleri aracılığıyla hemen herkesin ilgisini çekmeyi başaran bir bölgemizdir. Bu sene her zaman planlayarak yapmış olduğunuz tatilinizi biraz farklılaştırarak bu cennet adası olan bölgemizde doğa ile kucak kucağa huzurlu ve sakin bir tatil geçirebilirsiniz.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
04 Eylül 2015 | Genel kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Balıkesir, Çanakkale, Kazdağı Milli Parkı, Mitoloji Tanrıları, Butik Oteller, Milli Park, Kazdağları Mitolojisi

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?