Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Güvenli ödeme sistemiyle tek çekim veya taksitle rezervasyon yapabilirsiniz.
Öze Dönüş Odaları

Öze Dönüş Odaları

En fazla 2 yetişkin kapasiteli Öze Dönüş Odaları odamız için hemen rezervasyon yapabilir, tatilinizi kesinleştirebilirsiniz...
Öze Dönüş Odaları

Ares’in kız kardeşi, fitne ve fesatlığın tanrıçasıdır. Thetis ile ölümlü bir insanın oğlu olan Peleus’un düğünlerine bütün tanrılar davet edilmiş. Ancak nifak ve fesatlık çıkarır diye Eris çağrılmamıştı. Düğüne davetsiz olarak gelen Eris adına yakışır bir davranışta bulunarak, altın bir elmanın üzerine en güzele diye yazarak düğün sofrasının ortasına atar.

Öze Dönüş Odaları - Gecelik Oda Ücretleri

Hemen Rezervasyon Yap

Oda Özellikleri

 • Klima
 • Minibar
 • Yemek Masası
 • Havlu
 • Buzdolabı
 • Tuz Lambası
 • Ücretsiz Banyo Malzemeleri
 • Şifreli Kasa
 • Balkon
 • Uydu Yayını
 • Saç Kurutma Makinesi
 • Dağ Manzarası
 • Deniz Manzarası
 • Ücretsiz Wifi
 • Açık Otopark (ücretsiz)
 • Sivrisinek Teli
 • Telefon
 • Anti-Alerjik
 • Ütü Olanakları
 • Terlik
 • Ses Yalıtımı
 • Uyandırma Servisi

Oda Kapasitesi

 • 2 Yetişkin

Odadaki Yataklar

 • 2 Kişilik Yetişkin Yatağı

Güzel olduğunu iddia eden tüm tanrıçalar altıntopa sahip olmak için uğraş verirler. Sonunda altın elma, güçlü olan üç tanrıça Zeus’un eşi Hera, akıl tanrıçası Athena ile güzellik ve aşk tanrıçası Afrodit‘e kalmıştı. Altın elmayı baş tanrı Zeus’a vererek, en güzele vermesini isterler. Zeus tanrıçaları kızdırmak istemez.

Böyle işlerden anlamadığını fakat İda dağında çobanlık yapan, aslında kral oğlu olan Paris’in bu işi yapabileceğini söyler.

Dünyanın hakimiyeti, akıl ve aşk üçgeni arasında aşkı seçerek Afrodit’e elmayı veren Paris diğer tanrıçaların nefretini kazanmış. Bu durum üzerine gelişen olaylar sonucunda on yıl süren Truva Savaşı gerçekleşmiş ve nifak Tanrıçası Eris bir köşeden kıs kıs gülerek iki yiğit ulusun gençlerinin birbirlerini kırmalarını izlemiş.

Kazdağları Athena Hikayesi

Akıl, sanat, strateji ve barış tanrıçası olan Athena’nın Roma mitolojisindeki adı Minerva şeklindedir. Simgesi zeytin dalı, baykuş, kalkan ve mızrak savaşıdır. Zırhındaki Medusa kabartması savaşçıların zırhına da ilham kaynağı olmuştur.

Artemis’in avcı özelliklerinin tam zıttı olan tanrıça bir süre sonra evcil işlevliğini kaybetmiş ve savaş tanrıçası özelliği kazanmıştır. Fakat bu savaşçı yönü hırçınlık ve güçten ziyade askeri düzen, disiplin, bilgi ve strateji alanındadır.

Hayatı boyunca hiçbir zaman eşi olmayan tanrıçanın sadece bir tanrı ile ilişkisi olmuştur. Kim olduğu bilinmeyen bu tanrıdan ikiz kızları doğmuştur. Fakat aynı babaları gibi bu kızların da adı ve hayatı hakkında bir bilgi yoktur.

Buna karşın “Bakire Athena” sıfatı tanrıçaya kullanılmaktadır. Bu durumun paylarından biri elbette ki cinsel mütevazılığıdır. Belki de bu nedenle “gizemli” sıfatını barındıran tanrıça ile ilgili anlatılan hiçbir aşk hikayesi yoktur.

Sık sık deniz tanrısı Poseidon ile aralarında kavga ettikleri anlatılmaktadır. Bunun temelinde Athina şehrinin kuruluşu sırasındaki mücadele vardır.

Yüce tanrıçanın babası kral Zeus ve annesi hikmet tanrıçası Metis’dir. Zeus ile ilişkisinden hamile kalan Metis Zeus’un ilk eşidir. Hamileliğini gizleyen tanrıçanın hamile olduğunu öğrenen Zeus bu duruma kızar ve Metis’in tahtına zarar verecek güçte bir çocuk dünyaya getireceği düşüncesi ile tanrıçayı yutar.
Zeus’un bilgeliğinin nedenin içindeki hikmet tanrıçası Metis’in ona bilgi verişi olduğu söylenmektedir. Bir süre sonra Zeus’un başını yararak, zırhlar içinde dünyaya gelen Athena babasının göz bebeği olmuştur.

Kazdağları Poseiodon

Neptün olarak isimlendirilen Poseidon üç büyük tanrıdan biri, denizlerin ve okyanusların tanrısıdır. Oceanus’un kızı Amphitrite ile evlidir ve deniz yaratıklarının babasıdır. Simgesi elindeki üç dişli bir yabadır(çatal). Bu yaba onun gücünü simgelerken bu yaba sayesinde büyük depremler yaratarak insanların korkulu rüyası olarak da bilinir. Bunlardan dolayı da deprem tanrısı olarak da bilinir.

Öfkesi denizde fırtınalara neden olduğu için denizci ve balıkçıların değer verdiği tanrıdır. Diğer tanrılardan ziyade Olympos’da değil, denizin derinliklerinde fosforlu ve görmekli bir sarayda yaşar. Tasvirlerinde denizatlarının çektiği arabasının başında da görmek mümkündür.

En eski efsaneler de sık sık at şeklinde tasvir edilmektedir. Pegasus, Poseidon ile zorla sahip olduğu Medusa’nın çocuğudur.

Poseidon şerefine düzenlenen araba yarışları içinde, Korinthos’la yapılan İsthmia yarışları en meşhurlarıdır. Atina’da ki Erekhteion’da, Poseidon ile Athena arasında ki yarışın izleri görülmektedir. Poseidon, üç dişli yabasını vurunca kaya da koca bir yarık açılmıştır. Athena’ya bu topraklar da yenik düşmüştür.

Kaz Dağları Hera Mitolojisi

Güzellik tanrıçalarından Hera konseptimizle Kazdağları Otelleri arasında benzersiz bir farkı siz de göreceksiniz. Aşk odası Hera Kazdağları.

Hera evlilik tanrıçası olarak bilinir. Zeus ile evlenen Hera, bu evliliği Kazdağları’nda yapmıştır. İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel bu odada çift kişilik muazzam bir keyif vaat etmektedir. Deniz ve doğa manzarası olan bu odada; kütükten öze dönüş odası konsepti işlenmiştir. Köy kültürünü yansıtan bu odada çeyiz sandığı da hazır bulunmaktadır. Eğer, bu odada konaklama yaptıysanız, üç vakte kadar evlenmeye hazır olun. Kazdağları Butik Otel olan İda Natura’da bu defalarca gerçek olmuş bir hikaye olarak bilinmektedir.

Roma Mitolojisinde Juno olarak isimlendirilen Hera tanrıların kraliçesi ve Zeus’un eşidir. Çapkınlığı ile ün salmış olan kral Zeus’u kutsal evliliğe ikna etmiş ve onun çapkınlıkları ile mücadele etmeye başlamıştır.

En Güzel Tanrıçalardan Hera

Bundan dolayı sabırlı ve çetin ceviz olarak düşünülmektedir. Mitolojideki en güçlü, en cesur tanrıça olarak da bilinir. Cinsellik ve güzellik tanrıçası Afrodit‘ten sonraki en güzel tanrıça unvanına sahiptir. Birçok erkek ona ilgi gösterse de, o eşi Zeus’tan başkasına kendisini sunmaz. Evliliğin kutsallığını savunur ve örnek teşkil eder.

 

Tanrıça Hera Kimdir?

Doğum yapmakta olan kadınların ve annelerin koruyucu tanrıçasıdır. Simgeleri tavus kuşu başta olmakla birlikte nar, inek, zambak ve akreptir. Kıskançlığı ile ilgili hikayeler çoğunluktadır. Genelde Zeus’un çapkınlıkları yüzünden kadınlara ve Zeus’a cezalar vermesi ile ünlüdür. Zeus’un çekindiği tek kişi olduğu da bilinmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?