Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Güvenli ödeme sistemiyle tek çekim veya taksitle rezervasyon yapabilirsiniz.
Kazdağları, Avrupa’da Türkiye’yi Temsil Edecek
Kazdağları, Avrupa’da Türkiye’yi Temsil Edecek

Sağlık ve Esenlik Turizmi (Health and Well-Being Tourism) teması ile gerçekleştirilen Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN) 2019’da Türkiye’nin ulusal destinasyonu Balıkesir oldu.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Kültür ve Turizm Bakanlığı`na yapılan 30 başvuru arasından Afyonkarahisar, Ankara, İzmir ve Kayseri ile birlikte finale kalan Balıkesir artık Avrupa Komisyonunun Seçkin Destinasyonlar Ağı’nda yer alacak.

Kaz Dağları Millî Parkı

Zengin turistik öğeleri, termal tesisleri, Kaz Dağları Millî Parkı, gastronomisi, eko-turizm ve agro-turizmde sunduğu imkânlar ile var olan yüksek sağlık ve esenlik turizmi potansiyeliyle Türkiye’nin ulusal destinasyonu seçilen şehir Avrupa Komisyonunca düzenlenecek tanıtım faaliyetlerine dâhil edilecek.

Değerlendirme Süreci Nasıl Oldu?

Bakanlık değerlendirme sürecinde, destinasyonun sahip olduğu sağlık ve esenlik turizmi ögelerini ve bu kapsamdaki turizm faaliyetlerini; destinasyona ulaşım imkânlarını, tesis kapasitelerini, sanatsal etkinliklerini, tarihi, kültürel ve doğal değerlerin varlığını, turizme katkı sağlayacak nitelikte kazandığı ulusal ve uluslararası belge ve ödülleri; sürdürülebilirlik kapsamındaki stratejiler ile destinasyonda turizm faaliyetlerinin geliştirilmesinin yerel ekonomiye katkısını dikkate aldı.

Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi

Avrupa Komisyonunca her yıl farklı temalarla düzenlenen Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi (EDEN), Avrupa turist destinasyonlarının ortak ve farklı özelliklerine dikkat çekmek, turizmin sosyal, kültürel ve çevresel sürdürülebilirliğini sağlayarak ekonomik gelişmeyi teşvik etmek amacıyla gerçekleştiriliyor.

 

 

 

Kazdağları, Avrupa`da Türkiye`yi Temsil Edecek
Sağlık ve Esenlik Turizmi (Health and Well-Being Tourism) teması ile...

İda Natura Life Style Butik Otel paylaştı: 5 Nisan 2020 Pazar

Kim, Ne Zaman Yazmış?
05 Nisan 2020 | Basında Biz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Avrupalı Seçkin Destinasyonlar, Kültür ve Turizm Bakanlığı

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?