Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Güvenli ödeme sistemiyle tek çekim veya taksitle rezervasyon yapabilirsiniz.
Altınoluk Nereye Bağlı?

Altınoluk Nereye Bağlı?

Altınoluk nereye bağlı, Altınoluk hangi ile bağlı, Altınoluk hangi şehirde veya Altınoluk harita bilgilerini arıyorsanız, hepsi bu sayfada.
Altınoluk Nereye Bağlı?

Balıkesir iline bağlı olan Altınoluk, Türkiye’nin bağrından fışkıran bir güzellik deryasıdır. Özellikle yaz aylarında cıvıldayan Altınoluk, Balıkesir Edremit’in incisi olarak turizm sektörüne damgasını vurmaktadır. Bol yeşili ve denizi ile ünlü olmanın yanı sıra, doğal yapısı ve tarihi mimarisi doğal kalmış nadide güzellikler arasındadır. Altınoluk nereye bağlı diyorsanız yazımızı okumaya devam edelim. 1957 yılında belde olan Altınoluk hizmetlerine daha geniş bir yelpazeyle devam etmektedir. Geçtiğimiz dönemde büyük şehir yasasıyla Balıkesir’in büyük şehir belediyesi olmasından sonra Altınoluk, belde vasfını kaybederek Edremit ilçesinin bir mahallesi olmuştur.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Kazdağları Altınoluk Güzellikleri

Kuzey Ege’nin en gözde tatil beldesi olarak Edremit’e 25 km uzaklıktadır. Kaz dağları’ndan gelen oksijen nedeniyle, oksijen cenneti olarak bilinen, cennetten bir köşe olarak anılan mucize güzellik, huzurlu bir tatilin kollarında konaklamanız için sizleri bekliyor. Tamamen doğayla iç içe kalabileceğiniz, oksijeni ile beden ve ruhunuza detoks uygulayabileceğiniz birkaç günlük tatili kendinize bu güzel belde sayesinde armağan edebilirsiniz. Üstelik burada bulunduğunuz süre içinde gezip görebileceğiniz birçok güzellikle tanışacaksınız. Bir sonraki yazımızın konusu da zaten Altınoluk’ta gezilecek yerler olacağı için çok daha kapsamlı bilgiyi orada da paylaşacağız.

 

Altınoluk Harita

Altınoluk Harita

Bu kadar bilgiyi paylaştıktan sonra Altınoluk Harita bilgisini paylaşmadan olmaz diye düşündük. İşte bu nedenle de hem beldeyi hem de otelimizi harita üzerinde görebilmeniz için detaylandırmak istedik. Bölgedeki diğer önemli tatil beldeleri de harita içerisinde yer almaktadır. Hatta Kazdağları nerede diye soruyor olabilirsiniz. Bu sorunuzun yanıtı için hazırladığımız çok güzel ve detaylı Kaz Dağları Nerede sayfasını ziyaret etmek için lütfen tıklayın.

Haritada Yunan Adaları ile Balıkesir veya Altınoluk bölgesinin yakınlığını da fark etmişsinizdir. Bu bölgelerin sahillerinde Yunan Adaları çok rahatlıkla görünmektedir. Hatta öyle ki, neredeyse yüzme mesafesindedir diyebiliriz.

 

Altınoluk Akçay

Kaz Dağları’nın bakir kalmış, Ege’nin serin ve berrak sularını cömertçe sunan Altınoluk Akçay doğanın en güzel mimarisi olarak öne çıkar. Sadece ülkemizde değil, dünyanın birçok ülkesinde doğallığı ile dikkat çekmesi kaçınılmaz olmaktadır. Yeşilin bünyesinde huzur kokan bir terapinin içinde yer almak için, Akçay’a gitmeniz yeterlidir. Bilindiği üzere, Türkiye’nin bilinen tatil beldesi olarak adından söz ettirir. Günümüzde bile tatil deyince akla ilk gelen kilit noktalarından biri olmaktadır.

Altınoluk Akçay

Tertemiz ev benzersiz sahilleri, nadide plajları, Edremit Körfezi ile turist sayısının çok fazla olduğu tatil beldesidir. Altınoluk nerede derseniz, Akçay’a sadece 17 km uzaklıkta bulunmaktadır. Altınoluk, mavi bayrak sahibi olan en berrak plajlara sahip olmaktadır. Kaz Dağı’nın güneyinde bulunmakta ve Edremit Körfezi’nin kuzeyinde yer almaktadır.

 

Altınoluk Hangi İle Bağlı

Balıkesir Edremit‘e bağlı bir belde / mahalle olan bu güzel coğrafyai doğal güzellikleri ve tarihi birikimi ile oldukça donanımlıdır. Ege’nin en gözde tatil beldelerinden biri olan Altınoluk hangi şehirde veya Altınoluk hangi ile bağlı diye merak ediyorsanız eskiden köy olarak bilinen bir yerleşim birimiydi. Edremit – Küçükkuyu arasında yer alan Altınoluk; zeytincilik, balıkçılık ve turizm ile geçimini sağlamaktadır.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
22 Ocak 2016 | Bölgemiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Edremit Körfezi

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?