Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Güvenli ödeme sistemiyle tek çekim veya taksitle rezervasyon yapabilirsiniz.
Kazdağları Bedensel ve Zihinsel Engelli Engelsiz Yaşam Atla Terapi Mer
Kazdağları Bedensel ve Zihinsel Engelli Engelsiz Yaşam Atla Terapi Mer

Kazdağları`nda hizmet veren İda Natura Life Style otel olarak sosyal sorumluluk olarak engelli bireylere doğada bir yaşam ve eğitim alanı aynı zamanda tatil imkanı sunan eklenti bir alan oluşturmayı planladık.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Projemizi Balıkesir Valiliği Güney Marmara Kalkınma Ajansı`na sunarak olumlu sonuçlar aldık aynı zamanda Kazdağları Eko-Turizm amaçlı kendin yetiştir, kendin ye amacıyla yola devam ediyoruz.

İda Natura bungalow evlerimizde atla terapi, sebze yetiştiriciliği, çeşitli hayvanların bakımı ve idaresi, tavukçuluk, arıcılık, keçi yetiştiriciliği ve çeşitli kanatlı hayvanların yaşamlarını izlemek amacıyla bir tesis kurmaya başladık.

Kazdağları bungalov evlerimiz bahçesinde Bedensel ve zihinse  engelli misafirlerimize engelsiz bir yaşam ve  tatilleri boyunca çeşitli aktiviteler; boyama ,ahşap oymacılığı,dart,satranç oyunu ve Ebruli gibi hobi alanlarında uzmanlar tarafından güzel vakit geçirecekleri salonu inşa ediyoruz.

Atla tedavi Hippo terapi yöntemine, ortopedik hastalıklar, içe kapalılık, beyin yaralanmaları, inme, beyin felci, Down sendromu, ruhi bozukluklar, işitme-öğrenme bozuklukları, zihinsel gerilik ve bazı omurilik hastalıkları gibi pek çok rahatsızlığın giderilmesinde faydalı olduğu tespit edilmiştir.

Hippoterapi, atların terapist olarak kullanıldığı, onların çok boyutlu hareketleri ve davranışlarıyla hastaları özgürleştirmeyi ve normal hayatlarını sürdürmeye dair birkaç şey öğretmeyi amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Hippoterapinin Otizm, MS, Dawn Sendromu, inme, öğrenme bozuklukları, işitme ve görme engelliler ile psikolojik bozukluklara sahip hastalarda gözle görülür bir iyileşme sağladığı yapılan araştırmalarca kanıtlanmıştır.

Bu tedavide temel amaç kas perdesini normalleştirebilmek, denge tepkilerini geliştirmek, vücut kontrolü sağlamak ve koordinasyon duygusunu arttırabilmektir. At ile tüm bunlar kolayca yapılabilir. Öncelikle hasta ani tepkiler vermemesi gerektiğini, kendisine ve ona eşlik eden bu canlıya güvenmeyi ve ata hükmetmenin ona büyük bir sorumluluk verdiğini öğrenir. Bu kazanımların ardından kendine güveni artan hastaların normal hayatlarına devam etmekte eskisine oranla çok daha istekli oldukları gözlemlenmiştir.

Başta bedensel ve zihinsel özürlülerin rehabilitasyonu olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde atlardan yararlanılmaktadır.

  1. yy. başlarından itibaren kullanıldığı bilinen atla tedavi yöntemine, tıbbi bir tedavi şekli olarak, başta İngiltere ve ABD olmak üzere birçok ülkede başvurulmuştur. Sadece ABD`de 600`ün üzerinde "atla tedavi merkezi" bulunmaktadır.

Atla tedavi yöntemine, ortopedik hastalıklar, içe kapalılık, beyin yaralanmaları, inme, beyin felci, Down sendromu, ruhi bozukluklar, işitme-öğrenme bozuklukları, zihinsel gerilik ve bazı omurilik hastalıkları gibi pek çok rahatsızlığın giderilmesinde başvurulabilmektedir.

İda Natura Engelsiz yaşam merkezi Kazdağları

Bu yöntemin birçok kazanımı vardır. Atla tedavi, çevreye ait duyuların gelişmesi, göz-el koordinasyonun sağlanması, ayırt edebilme yeteneğinin kazanılması açısından en ideal yöntemdir. Bütün kasları dengeli bir şekilde çalıştırdığı için özellikle bedensel özürlülerin zayıf adalelerinin gelişmesine yardımcı olur. İnsanları psikolojik açıdan da rahatlatmaktadır.

Bu yönteme başvuranlar, kendilerini daha iyi hissetmekte, öz güvenleri artmakta, dış dünyayla sağlıklı bir iletişim kurmaktadırlar.

Bu tedavinin dikkati çeken başka bir yönü de sabrın gelişmesi, duyuların kontrol edilmesi, öz disiplinin geliştirilmesidir. Arkadaşlıkları artırarak kişinin sosyal yaşamına olumlu etkiler yaptığı gibi, özürlü insanların tek başına yapamadıkları pek çok şeyi de at yardımıyla yapabilmelerini temin eder.

Kazdağları`nda tatil amacıyla Kızılkeçili köyünde İda Milli Park sınırında Oksijen yoğunluğu,iklim çeşitliliği ve biyolojik çeşitliliğin yanı sıra Fauna ve Flora zenginliğine sahip İda da Yunan mitolojisini ve Hasanboğuldu Sarıkız efsanelerini ön plana çıkararak Jeep safari faaliyetleri ile tatile renk katmak misafirlerimizi Kazdağları Doğal yaşam ve engelsiz alanlarda misafir etmeye başlayacağımızı sizlere bildirmekten onur duyuyoruz  gelişmelerden ayrıca bilgi vereceğiz saygılarımızla…..

Kim, Ne Zaman Yazmış?
01 Nisan 2019 | Otelimiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?