Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Güvenli ödeme sistemiyle tek çekim veya taksitle rezervasyon yapabilirsiniz.
Kaz Dağları Nerede?

Kaz Dağları Nerede?

Kazdağları Nerede sorusunu soranlar için Kaz Dağları nerede, Akçay nerede, Altınoluk nerede sorularının cevaplarıyla yanıtladık.
Kaz Dağları Nerede?

Kazdağları ve Kaz Dağı olarak 2 farklı şekilde belirtilen bu dağ / dağlar Balıkesir ve Çanakkale sınırları içerisinde yer almaktadır. Biga Yarımadası boyunca uzanan bu dağ etrafında Karataş Tepe, Sarıkız Tepesi, Eybek Dağı, Dede Dağı, Babadağ, Gürgen Dağı ve Kocakatran Dağı yer almaktadır. 1774 metreye kadar uzanan Kaz Dağları`nın nerede olduğunu ve etrafındakileri gelin yazının devamında birlikte inceleyim.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Edremit Kaz Dağları Nerede?

Kaz Dağları nerede sorusu, bu bölgede tatil yapmak ve Kazdağları Otelleri arasından en iyisini seçmek için araştırma yapan ziyaretçiler tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Karataş Tepesi, Kazdağları’nın en yüksek noktası olup 1.774 metre yüksekliğe sahiptir. Karataş Tepesi Balıkesir şehrinin Edremit ilçesine bağlı olan Güre Mahallesi (Güre Beldesi) yönünde kuzey ve kuzey batı doğrultusunda yer almaktadır. Çanakkale Bayramiç ilçesinde bulunan Ayazma Mesire Yeri de Kazdağları bölgesinin kuzey batısında yer alır. Bayramiç ilçesinden Ayazma Mesire Yeri bölgesine ulaşmak için 6 kilometrelik Evciler Beldesi yolu takip edilmelidir.

 

Kaz Dağları Etrafındaki Yerleşimler

Kaz Dağları yöresinde iki şehir yer alır: Çanakkale ve Balıkesir. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde yer alan Küçükkuyu yanı sıra, Edremit ilçesinin Altınoluk ve Akçay mahalleri (Eski adlarıyla Altınoluk Beldesi ve Akçay Beldesi) bu bölgenin önemli yerleşim yerleridir. Kazdağları’nda yer alan bu beldeler, Alp Dağları ardından dünyada en yoğun ve temiz oksijenin bulunduğu 2. bölgeyi oluşturmaktadır. Bu da Kaz Dağları’nda temiz havanın ne denli yoğun olduğunu gösteren en önemli bilgi olmaktadır. Sadece temiz hava ve sağlık turizmi için bile her yıl binlerce kişi Kazdağları Otelleri hakkında araştırmalar yapmaktadır. Kazdağlarının gerçek manada eteğinde yer alan İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ise bu konuda sağlık turizmine yatkın en önemli otel olarak öne çıkmaktadır.

 

Altınoluk Nerede

Altınoluk Nerede?

Altınoluk, Balıkesir ilinin Edremit ilçesi sınırlarında yer alan eski adıyla bir belde yeni adıyla ise bir mahalledir. Altınoluk, hem Kaz Dağları nedeniyle bir sağlık turizmi cenneti hem de sahili nedeniyle de tatilcilerin cazibe merkezi olarak öne çıkmaktadır. Altınoluk nerede? sorusuna yanıt arayan ziyaretçilerimize ise bir alt kısımda detayları anlatacağız.

Altınoluk, Edremit Koca Seyit Havaalanı’na yaklaşık 30 kilometre olup, arabayla yaklaşık 25-30 dakikalık bir mesafedir. Çanakkale il sınırına ise yaklaşık 6 kilometre mesafede yer alan Altınoluk, bu bölgedeki Çanakkale il sınırına en yakın yerleşim yeridir. Çanakkale il merkezi ise 100 kilometredir. Bir yanındaki ve otelimizin bulunduğu bölge olan Akçay’a ise 15 kilometre olup yaklaşık 15 dakikada ulaşmak mümkün olabilmektedir.

 

Akçay Nerede?

Akçay, Altınoluk gibi bölgenin tatil merkezlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Ancak, Altınoluk yaz aylarında daha kalabalık bir nüfusa sahip olduğu için Akçay, daha sakin ve huzurlu olarak bilinmektedir. Ayrıca, sahili ve plajları daha rahat olduğu için de birçok tatilci burayı iyi bildiği için her sene gelmektedir. Akçay nerede sorusunu soracak olursanız, şu şekilde tarif etmek gerekecektir.

Akçay, Edremit Koca Seyit Havaalanı’na ~15 km ve Çanakkale il sınırına da ~20 km uzaklıktadır. Çanakkale şehir merkezi 120 km, Balıkesir il merkezi ise 95 kilometredir. Ayrıca, Edremit 8 km, Ayvalık ise 45 kilometre uzaklıktadır. Bir diğer önemli tatil bölgesi olan İzmir’in Dikili ilçesi 80 km mesafededir.

 

Akçay Nerede

 

Kaz Dağı ve Kazdağları Otelleri Nerede?

Muhteşem bir doğaya sahip olan Kaz Dağları, birçok konaklama imkanını da bünyesinde barındırmaktadır. Kazdağları’nın eteğinde Kızılkeçili ve Akçay’da en yakın butik otel İda Natura Life Style olup, Akçay ve Altınoluk’ta da oteller bulunmaktadır. Ancak, doğanın keyfini yaşamak isteyen kişiler ve aileler çok büyük oradan bizleri tercih etmektedir. Bunun sebebi ise, Hasanboğuldu, Sütüven Şelalesi ve Sarıkız Tepesi gibi kültürel değerlere yürüme mesafesinde olmamızdır.

 

Kazdağları Hasanboğuldu Nerede?

Hasanboğuldu göleti ve Sütüven Şelalesi otelimize 3 kilometre mesafede yer alıp, kolay bir şekilde yürünebilmektedir. Özellikle de doğanın güzelliği seyredip keyif alarak Hasanboğuldu’ya gitmek isteyen konuklarımız yürümeyi tercih etmektedir. Ayrıca, kendi araçlarıyla gidebilecekleri gibi Kazdağları Jeep Safari Turları da düzenlediğimiz için bu olanaktan da faydalanmak mümkündür.

 

Kazdağları Hasanboğuldu Nerede

Kazdağları Kültürel ve Doğal Yerler Nerede?

Bölgemizde birçok tarihi ve kültürel alan bulunmaktadır. Bu alanlara bir üst kısımda da değindiğimiz gibi Kazdağları Jeep Safari Turları düzenlemekteyiz. Ayrıca, aklınıza gelen tüm soruları da bizlere sormaktan lütfen çekinmeyiniz. Bu doğa harikası bölgeyi sizlere tanıtmaktan büyük bir keyif duyacağımızı da bilmelisiniz. Bizlere iletişim sayfamızdaki form ile ya da telefon numaralarımız üzerinden hemen ulaşabilirsiniz.

Kazdağları Nerede Diyorsanız

Kazdağları oksijen, huzur ve sağlığın tam merkezinde diyebiliriz. Kazdağları Otelleri arasında Kaz Dağları eteğinde yer alan bölgenin tek oteli olarak sizlere doğanın güzelliğini ve konforu vaat ediyoruz. Kaz Dağı ile ilgili plan yapmadan önce bizlere ulaşmalı ve aklınıza gelen soruları sormaktan çekinmemelisiniz.

Görüşmek dileğiyle,
İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel

Kim, Ne Zaman Yazmış?
19 Ekim 2015 | Bölgemiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Çanakkale, Bayramiç, Balıkesir, Edremit, Güre, Altınoluk Nerede?, Akçay Nerede?, Edremit Koca Seyit Havaalanı

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?