Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Güvenli ödeme sistemiyle tek çekim veya taksitle rezervasyon yapabilirsiniz.
Ege`nin En Şirin Beldeleri

Ege`nin En Şirin Beldeleri

Ege Bölgesi`nde gezmek ve tatil yapmak için şirin beldeler arıyorsanız, bu yazımızda Ege`nin en şirin köyleri ve beldeleri yer alıyor.
Ege`nin En Şirin Beldeleri

Ege Bölgesi, hem tarihi zenginlikleri hem de kültürüyle Türkiye’nin en fazla turist ağırlayan merkezlerinden bir tanesi. Ege Bölgesi’ni ziyaret etmek istiyorsanız, bu yazımızda birbirinden sevimli beldeyi sizlerle paylaşacağız. Öyle ki Kazdağları eteklerinde olan otelimiz size muhteşem bir tatil fırsatı sunuyor. Ayrıca, bölgemizdeki birçok şirin beldeye de kolay bir şekilde ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Ayvalık’ın İncisi Cunda Adası

3500 yıllık geçmişe sahip olan Cunda, sivil taş mimarisinin en güzel örneklerini içinde barındırmaktadır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra mimari açıdan da Cunda, eşsiz bir güzelliğe sahiptir.

Cunda Adası ayrıca Alibey Adası olarak da bilinmektedir. Ayvalık koyundaki Ayvalık Adaları olarak adlandırılan irili ufaklı 22 adanın içerisinde yerleşime açık tek ada Cunda Adası yani Alibey Adası’dır.

Tire – İzmir

Tire, İzmir’e 80 km uzaklıkta olan şirin bir ilçedir. Yaklaşık 4 bin yıllık bir geçmişi olduğu söylenen Tire, sahip olduğu coğrafi konum özellikleri ve verimli topraklarıyla birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tire, Türkiye’nin en büyük açık pazarı olarak bilinen Salı pazarları ile meşhurdur. Keşkek denince akla ilk Tire gelir. Şiş köftesi ile de Türk mutfağına zenginlik katmıştır.

Birgi – Ödemiş – İzmir

Aydınoğulları beyliğine başkentlik yapmış olan Birgi, sokakları tarih kokan bir beldedir. Birgi de tarihi kaleler ve hamamlar görülmeye değerdir. Birgi’ye gitmişken tarihi hamamlardan birinde gündelik hayatın yorgunluğunu atabilirsiniz.

Birgi Beldesi ya da Birgi Mahallesi, İzmir’in Ödemiş ilçesi sınırları içerisinde kalmaktadır. Birgi, İzmir’in Ödemiş ilçesine bağlı bir mahalle. İlçe merkezine 10 km uzaklıktadır. Ulu Cami ve Çakırağa Konağı gibi tarihî yapılara ev sahipliği yapmaktadır. 2012’de UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi’ne eklendi.

Kızılkeçili – Balıkesir

Kazdağları’nın eteğine kurulan köy, Hasanboğuldu Göleti’ne ve Sütüven Şelalesi’ne yürüme mesafesindedir. Ayrıca, otelimiz Kızılkeçili Köyü içerisinde yer alan ve turizm belgesi olan tek oteldir. Ormanlık yapısı, doğal güzelliği ve akar suları ile öne çıkmaktadır. Tarihi ve mitolojik yapısından dolayı hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Karaburun – İzmir

Açık denize bakması sayesinde sürekli temiz olan Karaburun, turistlerin ve dalgıçların akınına uğramaktadır. Karaburun denizi ve doğal güzelliklerine kavuşmak için virajlı yollarına biraz sabretmek gerekir.

Karaburun Yarımadası’nda bulunan ilçenin 1 beldesi ve 13 köyü vardır. İlin en küçük ilçesidir. Karaburun ilçe merkezi Kaza, İskele, Burgaz Arkası ve Bodrum olarak 4 ana kısıma ayrılmıştır

Ula – Muğla

Dondurmam Gaymak filmine ev sahipliği yapmıştır. Muğla’ya 15 dakika uzaklıkta olan Ula, Osmanlı döneminde en önemli ayakkabı üretim yeri olarak dikkat çekmiştir. Tarihi konakları ile meşhur olan Ula, Türkiye’de en fazla bisiklet kullanılan yerdir.

Datça – Muğla

Tarihi evleriyle meşhur olan Datça, Marmaris’e yaklaşık 70 km uzaklıktadır. Datça denince ilk akla gelen şeylerden biri de saf oksijenin çok olmasıdır. Kimilerine göre dünyanın ikinci Türkiye’nin birinci en çok saf oksijenine sahip beldesidir. Kazdağları yani otelimizin olduğu bölge gibi bir ormanlık alana sahip değildir.

Datça Yarımadası’ndaki buluntuların geçmişi M.Ö. 2000’lere yani günümüzden 4000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır.

Foça – İzmir

İzmir’e 70 km uzaklıkta olan Foça, fok balıkları ile meşhurdur. Akdeniz’de yaşayan fokların en sevdiği yaşam alanıdır.

Assos – Ayvacık – Çanakkale

Tarih boyunca liman kenti olarak bilinen Assos, tarihin önemli uygarlıklarına ev sahipliği yapmıştır. Assos, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinin yaklaşık 17 km. güneyindeki Behramkeale Köyü’nde yer alan bir antik kent olarak bilinmektedir.

Assos ve Çanakkale otelimize çok yakındır. Günü birlik geziler için de uygundur.

Milas – Muğla

Muğla’nın bilindik ilçelerinden olan Milas, halıları ile dünyaya nam salmıştır, sokakları buram buram tarih kokar.

Urla – İzmir

Dünya tarihinin en eski limanı olarak bilinen Urla, İzmir’e 35 km uzaklıktadır.

Eğer bölgemizi daha yakından tanımak isterseniz ya da aklınıza sorular takıldıysa, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmak isteriz.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
04 Ocak 2017 | Bölgemiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Milas, Karaburun, Datça, Assos, Foça, Belde Otelleri

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?