Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Güvenli ödeme sistemiyle tek çekim veya taksitle rezervasyon yapabilirsiniz.
Kazdağları Turları

Kazdağları Turları

Kazdağları bölgesindeki en iyi tur organizasyonları İda Natura`da! Kazdağları turları / Kaz Dağı turları için bizimle iletişime geçebilirsiniz
Kazdağları Turları

Akçay`a gelip de 1 gününüzü çevre turuna ayırmadan dönerseniz, çok şey kaybetmiş olacaksınız. Tavsiyemiz bir gününüzü mutlaka turlarımızdan birine ayırın.

Kazdağları bölgesinde doğal yaşam sayesinde birbirinden güzel Kaz Dağı turları düzenlemekteyiz. Kazdağları tur detaylarını bir alt kısımda yer alan başlıklarla daha iyi görebilirsiniz.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Kazdağları Turları – Kirse Alanı – Trekking Turu

Trekking Turu Güzergahı

Zeytinli Beldesi, Mehmet Alan Köyü, Deliktaş, Orman gözetleme Kulesi, Kirse Alanı.

Gezi Programı

Sabah 10:00`da otelimizin önünde toplanıyoruz ve Jeeplerimize binip Zeytinli Beldesi, Mehmetalan Köyü içerisinden geçerek Kirse alanına doğru yola çıkıyoruz. Alana geldiğimizde Jipten inip rehberimizle birlikte dağ içerisinde yürüyüşümüze başlıyoruz. Öğle yemeğimizi su kenarında kamp alanında yiyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra yüzme molası veriyoruz. Serinledikten sonra yürüyüşümüzü tamamlayarak Akçay istikametine doğru geri dönüyoruz.

 

Detaylar / Uyarılar

Yürüyüş ağırlı bir program olup sağlık sorunu olan misafirlerimizin katılmamasını tavsiye deriz.

 

Tavsiyeler

Bu tur programımız yürüyüş ağırlı olacağından yanınızda su vb. içecekler getirmenizi öneririz.

 

Kazdağı Jeep Safari Turu – Sarıkız Turu

Sarıkız Tur Güzergahı

Zeytinli Beldesi, Mehmetalan Köyü, Kaz Dağı Milli Parkı, Orman Yangın Gözetleme Noktası, Tozlu Yayla, Sarıkız Zirve (1784 m.), Dönüş. Zeytinli’de çay ikramı.

 

Sarıkız Turu Gezi Programı

Sabah 10:00`da otelimizin önünde toplanıyoruz. Jeeplerimize binip ilk durak noktamız Kazdağı Milli Parkı tanıtım merkezine gidiyoruz. Burda Kazdağıyla ilgili tanıtıcı Slaytı izledikten sonra. Kazdağları Milli Park giriş kapısına doğru yolumuza devam ediyoruz. Giriş kapısında giriş işlemlerimizi yaptıktan sonra milli park alanına giriyoruz. Aracımızla yaklaşık 25 km boyunca tırmanışa geçiyoruz.

Belli noktalarda yürüyüş ve manzara seyri için duruyoruz. Sırasıyla ilk durak noktamız Yayla Çeşme’de çevreyi geziyoruz. Burada dağ suyu içiyoruz. Kapı Mevkii ikinci durak noktamız güzel bir seyir noktası hatıra fotoğraflarımızı çekip diğer bir seyir noktası olan Orman Yangın Gözetleme Kulesine doğru yolumuza devam ediyoruz. Sarp Kayalıkların üstüne kurulu kuş bakışı Dağa Hakim olan bu noktada bulutların içinde dahi kalabilirsiniz. Bu değişik ortamda Fotoğraflarımızı çektikten sonra Tozlu yaylayı geçerek Sarıkız Zirve noktasına ulaşıyoruz.(1784m.).

Tüm Edremit Körfezi’ni tüm güzelliğiyle izliyoruz. Asıl turumuza adını veren Sarıkız’ın Sembolik mezarını (türbesini) görüyoruz. Rehberimiz size Sarıkız’ın efsaneleşmiş hikayesini anlatıyor. Zirvedeki gezimizin ardından Tozlu yayla Bölgesine geri geliyoruz. Öğle yemeği için hazırlanan kumanyalarımızı yedikten sonra. Kazdağı Köknarını görmek için yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüşümüz isteğe bağlıdır. İstemeyen misafirlerimiz katılmayabilirler. Yürüyüşümüzün ardından dönüşe geçiyoruz. Zeytinli Beldesi‘nde çay ikramımızın ardından Akçay, Altınoluk’a varış.

 

Sarıkız Turu Detayları / Uyarıları

Öğle yemeğinde Soğuk Sandviç, meyve ve içecek bulunmaktadır.

 

Sarıkız Turu Tavsiyeleri

Rahat ayakkabılar giyilmesi, yaz ayları dışında Kalın giysiler giyilmesi tavsiye olunur. Fotoğraf makinası alınması

 

Şahindere Kanyonu

Şahindere Kanyon Tur Güzergah

Avcılar Köyü, Kaz Dağı Milli Park girişi, Kışla Dağı, Dereçatı, Öğle Yemeği, Düden Alanı, Dönüş..

 

Şahindere Kanyon Tur Gezi Programı

Sabah 10:00’da otelimizin önünde toplanıyoruz. Avcılar Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz köy içerisinden geçerek, Kazdağları Milli Park giriş kapısına geliyoruz. Giriş işlemlerimizin ardından Kaz Dağı Milli Park alanına giriyoruz. Çam ağaçlarının adeta doğal bir şemsiye oluşturduğu yolda Dereçatı, Düden alanı bölgelerine varıp bu bölgelerde rehber eşliğinde dağ içeriside yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Şahindere Kanyonu dünyada Alpler’den sonra oksijenin en fazla olduğu ikinci bölgedir. Kanyon içerisinde yürüyüşümüzden sonra öğle yemeğimizde sizler için hazırladığımız Kumanyalarımızla yemeğimizi yiyoruz. Yemeğin ardından seyir noktalarından fotoğraflarımızı çektikten sonra dönüşe geçiyoruz.

Şahindere Kanyon Turu Detayları / Uyarıları

Şahindere Kanyonu Turu Safari Turları arasında Zorluk açısından en zorlayıcı parkurdur. Yollar Çok bozuk olup Bel rahatsızlığı olan misafirlerimizin katılmaları tavsiye olunmaz. Öğle yemeği Kumanya şeklinde olacaktır. Öğle yemeğinde Soğuk Sandviç, meyve ve içecek bulunmaktadır.

 

Şahindere Kanyon Turu Tavsiyeleri

Spor ayakkabı giyilmesi ve hırka alınması tavsiye olunur.

 

Şelaleler Turu

Güzergah

Hasan Boğuldu & Sütüven Şelalesi, Pınarbaşı (Öğle Yemeği), Tahtakuşlar Köyü Alibey Kudar Etnografya Müzesi, Mıhlı Karabüvet Şelalesi (yüzme molası), Adatepe Köyü & Zeus Altarı, Adatepe Zeytinyağ Müzesi ve dönüş.

 

Şelaler Turu Gezi Programı

Sabah 10:00’da otelimizin önünde toplanıyoruz. Jeeplerimize binip ilk durak noktamız Kazdağı Milli Parkı içinde yer alan Hasan Boğuldu’ya gidiyoruz. Burada filmlere konu olan Hasan ile Emine’nin hüzünlü aşk hikayesini rehberimizden dinliyorsunuz. İsteyen cesaretli misafirlerimiz Sütüven Şelalesinin altında yüzebilirler.

Hasan Boğuldu ve Sütüven Şelalesi’ni gezdikten sonra öğle yemeği için Pınarbaşı’na gidiyoruz. Doğa içerinde su kenarında güzel bir ortamda öğle yemeğimizi yedikten sonra. Emekli Öğretmenimiz Alibey Kudar tarafından yapılan Tahtakuşlar Köyü Özel Etnografya müzesine doğru yola koyuluyoruz.

Müze’yi gezdikten sonra yüzme molamızı vermek için Çanakkale Sınırları içerinde yer alan Mıhlı Karabüvet Şelalesine gidiyoruz.18 mt. derinliğe sahip şelalede yüzebilir, fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz. Yüzme molası ve şelale gezimizden sonra eski bir Rum köyü olan Adatepe Köyü’ne gidiyoruz. Sit alanı ilan edilmiş olan köy içerisinde taş mimarisine sahip evler bulunmaktadır.

Köy gezimizi tamamlayıp köy meydanında çınar ağacı altında oturup günün yorgunluğunu atmak için çayları ve kahvelerimizi içtikten sonra isteyen misafirlerimizle Zeus Altarına yürüyüş yapıyoruz. Burada bizi muhteşem Körfez Manzarası karşılıyor. Kuş bakışı Edremit Körfezi‘ni izleyip, gezimizin son noktasından jiplerimize binerek dönüşe geçiyoruz. Başka bir turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Şelaler Turu Detayları / Uyarıları

Öğle yemeğinde Kiremitte alabalık, Kiremitte Köfte, Tavuk Şiş Ana yemeklerinden birini tercih ediyorsunuz.Yemeğin yanında salata, karpuz ve yemekten sonra çay ikramı bulunmaktadır.

 

Şelaler Turu Tavsiyeleri

Gezimizde şelalelerde yüzme molası olduğu için yanınızda şort, mayo ve havlu getirmeniz tavsiye olunur. Gezi parkurumuzdaki kısa mesafeli yürüyüşlerimiz için spor & rahat ayakkabılar giymenizi tavsiye ederiz.

Kim, Ne Zaman Yazmış?
24 Haziran 2015 | Otelimiz, Bizden Haberler kategorilerinde İda Natura yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?