Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Güvenli ödeme sistemiyle tek çekim veya taksitle rezervasyon yapabilirsiniz.
Kazdağları Kızılkeçili’de Kahvaltı

Kazdağları Kızılkeçili’de Kahvaltı

Kazdağları’nda güzel bir kahvaltıya ne dersiniz? Akçay, Altınoluk, Edremit, Kızılkeçili ve Kazdağları’nda kahvaltı yapmak isteyenler bu muhteşem manzaraya gelin
Kazdağları Kızılkeçili’de Kahvaltı

Kahve altı evet yanlış duymadınız. Kahvaltının özü ve kökü budur. Kahve içmeden önce bir şeyler yemek anlamına gelen bu ifade, Osmanlı zamanlarından günümüze kadar değişerek kahvaltı olarak gelmiştir. Ülkelere ve yörelerimize göre kahvaltı kültürü çok farklılık gösterir. Ben çocukken sabah kalktığımızda sobanın üzerinde patatesli somun ekmeği kızartıp sabah sağılan süt kollu makinadan çekildikten sonra kaymağını ve babaannemin kara kovan arılarından balı sürerek yemek hayatımın en güzel kahvaltısıydı. Yanında kara zeytin ve bir de kaynamış yumurta olursa yeme de yanında yat idi benim için. Veya yufka ekmeği sobada gevretip içerisine sade yağı (tereyağ) sürüp biraz da tuluk peyniri katarak dürüm yapıp bir bardak çayla bütün aile ile birlikte yemek de ayrı bir keyifti. (1984)

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Kazdağları, Kızılkeçili, Akçay Altınoluk ve Kahvaltı

Kızılkeçili kahvaltı konusunda son zamanlarda öne çıkmaya başlıyor. Neden diye sorarsanız, Kazdağları diyebiliriz çünkü hem muhteşem bir dağ manzarası hem de Ege Denizi sizleri büyüleyecektir. Ayrıca, Edremit’te kahvaltı yapmak isteyen bölgede yaşayanlar da otelimize sadece bu manzara için gelebiliyorlar.

Günümüzde kahvaltı denildiğinde çok fazla çeşitlilik göstermektedir. Kayseri’de farklı, Van’da farklı, Kazdağları’nda farklı… Biz şimdi Kazdağları otelleri arasında farklı bir yeri olan Kızılkeçli Köyü’nde İda Natura Life Style Otel’de sunduğumuz kahvaltıya gelelim.

Akçay Altınoluk Kahvaltı

Bölgemizde zeytin ve zeytin yağı oldukça fazladır. Ünleri dünyaya yayılmış hatta Osmanlı saraylarının sofralarını süslemiştir. Otelimizdeki yemeklerde ve kahvaltılarda kullanılan zeytinler ve zeytin yağı köyümüzde üretilen özel ürünlerdir. Kasım ayında otelin bahçesinden topladığımız zeytinlerimizin tadına bakmak için kış dönemlerinde otelimize kesinlikle gelmelisiniz.

Kızılkeçili Zeytin ve Tavuk

Kazdağları’nın Gerçek Lezzetlerini Bulacaksınız

Kazdağları Natura Kahvaltı’da olmazsa olmazlardan bir tanesi de özel keçi peynirlerimizdir. İşin aslı, kahvaltılarımızdaki peynirler köyümüzdeki Pakize teyzeden, kırma yeşil zeytin Erdem Akçay’dan, yeşil çizik zeytin Harmantepe Murat’tan, salçalarımız tabii ki de Zeytinli Köyü’nden Halil Esen’den geliyor… Kasap Çağdaş’ın sucuğu ise yemeye doyamaycağınız bir lezzet olarak öne çıkıyor…

Edremit Manzaralı Kahvaltı Restoran

Sızma zeytin yağı ve cevizli kuru domatesli yeşil zeytinli karışık özel ürünümüzden de bahsetmeden geçmeyelim. Haşhaş ve susam ezmesi tabii ki Afyonkarahisardan, domates, salatalık, biber ve yeşilliklerimiz manav Kenan’dan, yumurta komşumuz Turgay Bey’den, reçellerimiz yetiştirebildiğimiz kadarı ile bizim bahçemizden geliyor. Balı kimin ürettiğini bahsetmeden geçmeyelim, Berber İhsan’ın balı olmazsa olmaz tabii ki. Gelelim o somun ekmeğe… Fırıncı Salih’in sıcak sıcak çıkardığı tava, somun, tandır ve Trabzon ekmeğini yemeye doyamazsınız… Biz Kazdağları İda Natura Otel olarak çok çeşitli ve en iyi kahvaltıyı SUNAMIYORUZ. Neden mi?

Kazdağları Manzaralı Kahvaltı Restoran Salonu

Yemeklerimize ve Kahvaltımıza Sevgimizi Katıyoruz

Kazdağları İda Natura Life Style Otel olarak sade ama basit olmayan, özenle seçilmiş lezzetli çeşitlerle lezzetli bir sunum hazırlıyoruz. Kızılkeçili Köyü ve kendi mutfağımızdan Oya Hanım’ın elinden çıkan ürünlerle, şef Mustafa Bey’in (Kurukafa) sunumuyla NATURA KAHVALTI’yı serpme olarak aileniz ve dostlarınızla hoş sohbette tatmanızı öneriyoruz. Otelimizin terasında ister dağ manzarası, ister deniz manzarasında demlenmiş çayımızla hizmetinize sunuyoruz.

Kışın Kazdağları Otel Kahvaltı

Siz de Akçay, Altınoluk ya da Edremit bölgesinde kahvaltı yapacak güzel bir yer arıyorsanız, otelimize misafir olabilirsiniz. Sizler için keyifle ve lezzetle hatırlayacağınız muhteşem bir kahvaltı hazırlamak istediğimizi bilmenizi isteriz.

Ali Canlı
İda Natura Otel Yöneticisi

Kim, Ne Zaman Yazmış?
21 Ekim 2017 | Otelimiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?
Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?