Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Güvenli ödeme sistemiyle tek çekim veya taksitle rezervasyon yapabilirsiniz.
Kazdağları`nı Ziyaret Etmek İçin 5 Neden

Kazdağları`nı Ziyaret Etmek İçin 5 Neden

Kazdağları ziyaret edilebilecek cennetlerin başında gelir. Kazdağları oksijen yoğunluyla Türkiye lideri, endemik bitkiler ile doğa örtüsü
Kazdağları`nı Ziyaret Etmek İçin 5 Neden

Kaz Dağı (Kazdağları, Kaz Dağları ya da İda Dağı) Türkiye’nin en önemli oksijen kaynağı. Öyle ki, çevreci kişilerin ve kuruluşların eylemleriyle sık sık medyada kendisine yer buluyor. Bu insanlar neden Kazdağları’nı korumaya çalışıyorlar ki? İşleri güçleri yok herhalde, oralarda boş boş vakit geçiriyorlardır diyebilirsiniz. Aslında, hiç de öyle olmadığını konuya göz attığınızda görebilirsiniz çünkü Kazdağları hem dünya hem de biricik ülkemiz için çok önemli bir yere sahip, Türkiye’nin oksijen bakımından en zengin ormanıdır kendisi. Haliyle, tüm coğrafi terimler ele alındığında da en zengin oksijen kaynağı, doğal güzelliği. Yani Kazdağları insanlık için önemli, hem de çok ama çok önemli. Senin için, benim için, bizim için, çocuklarımız hatta torunlarımız için de çok önemli. Onu kaybetme gibi bir aptallık yapma lüksüne sahip değiliz, kaybedemeyiz. Bu doğal harikayı yerinde görerek, sizi de bir Kazdağları sevdalısına dönüştürmek istiyoruz, ciddiyiz.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları
“Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde, beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.” Kızılderili Atasözü

 

Kazdağları`na Ulaşım Çok Kolay

Kazdağları’na Ulaşım Çok Kolay

Çanakkale ve Balıkesir sınırları dahilinde olan Kazdağları; İstanbul’a, Bursa’ya, İzmir’e, Trakya’ya, Anadolu’ya yani her yere yakın. Burhaniye – Edremit Koca Seyit Havaalanı ile Türkiye’nin dört bir yanından ortalama 1 saate uçakla ulaşım sağlanabiliyor. Kara yoluyla da İstanbul’dan ortalama 6 saatlik bir sürede ulaşılabiliyor. Körfez otoyolu bittiğinde bu süre çok daha az olacaktır. Ankara’dan da 6-7 saat süren bir yolculukla ulaşmak mümkün olabilir. İzmir zaten yanı başında duruyor, evden çıktıktan 2-3 saat sonra mis gibi Kazdağları seni bekliyor.

 

Kaz Dağları Milli Parkı

Bir kısmı Çanakkale içerisinde gibi görünse de asıl sorumluluk Balıkesir’in Edremit ilçesindedir. Ayrıca, Marmara ve Ege Bölgelerinin geçiş alanında yer almaktadır. Ancak, ağırlıklı olarak Ege Bölgesi özellikleri gösterir. 1994 yılında Kaz Dağları Milli Parkı olarak ilan edilen ormanlık bölge, 20.935 hektar alana sahiptir. Kazdağları, Biga Yarımadası’nın en yükseğinde yer alan dağıdır.

Kaz Dağları Milli Parkı

Kazdağları Milli Parkı bünyesinde birçok memeli, kuş ve sürüngen bulunmaktadır. Bu canlılar için de bir ev konumuna sahiptir. Kazdağları Milli Parkı özellikle ilkbahar ve yaz aylarında çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Kişi başı giriş ücreti ise 5 TL’dir.

 

Kazdağları Doğal Bitki Örtüsü

Kazdağları, sahip olduğu doğal güzelliklerin yanı sıra, kendisine has endemik bitkilere de sahiptir. Kazdağı Göknarı ismindeki endemik ağaç bitki türü sadece bu bölgede var olmuştur. Kazdağı Göknarı başta olmak üzere bölgedeki 32 farklı bitki endemik özelliklere sahiptir. Peki endemik nedir? Endemik: Bulunduğu konumun ekolojik şartlarına uyumluluk göstererek, sadece o bölgede yaşayan, belki çok nadir olmak kaydıyla başka yerlerde yetişebilendir.

Kazdağları`nda Sarıkız Efsanesi

Kazdağları’nda günümüze dek 800 farklı bitki türü bulunmuştur. Henüz keşfedilmeyi bekleyenlerle birlikte bu sayının 1.000 olabileceği tahmin edilmektedir. İşte bu nedenle de birçok yerli ve yabancı bilim adamı sürekli olarak Kazdağları bünyesinde araştırmalarına devam etmektedir. Kazdağları endemik bitkiler konusunda araştırma yapmaya hep uygun olmuştur.

Kazdağları Doğal Bitki Örtüsü

Kazdağları elimizden giderse, yok olursa ne olur? İşte bu güzelim kendisine has özellikleri barındıran cennet gider, birçok canlının hayatı da yavaş yavaş yok olur.

Ayrıca, Kazdağları Ahşap Bungalov Evleri ile de öne çıkmaktadır. Eğer, tatil için Kaz Dağları bölgesini düşünüyorsanız arama motorlarında Kazdağları Ahşap Bungalov diye aramanız yeterli olacaktır. Doğa turizmi için ahşap evler içerisinde konaklama yapmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

 

Kazdağları ve Ege Denizi

Kazdağları, sadece bitki yapısıyla öne çıkmaz. Kaz Dağları, Ege Denizi’ne sadece 5 KM uzaklıkta yani 5-10 dakikalık bir uzaklıkta bulunmaktadır.

Kazdağları ve Ege Denizi

Akçay, Altınoluk, Ören, Küçükkuyu gibi birçok tatil beldesine yakınlığı sayesinde Kazdağları’nda kahvaltı yaptıktan sonra istediğiniz plajda denize girebilirsiniz. Bölgede yer alan birçok mavi bayraklı plaj sayesinde keyifli bir tatil yapma şansına da sahip olursunuz.

 

Kazdağları Mitolojisi

Kazdağları aynı zamanda mitolojik özellikleri ile de öne çıkmaktadır. Athena, Hera ve birçok burada doğduğu ve yaşadığı varsayılan tanrı… Yunan tanrıları ve Yunan mitolojosi için Kazdağları çok önemli bir yere sahiptir.

Kazdağları Mitolojisi

Gelelim bizim kendi yerel efsanelerimize. Hasanboğuldu ya da Sarıkız Efsanesi… Bunları daha önceden kesinlikle duymuşsunuzdur. Emine ve Hasan’ın aşk dolu hikayelerini ya da Sarıkız’ın hayatını, olayların geçtiği yerlerde dinlemek ve öğrenmek ister misiniz? Evet, o halde en yakın zamanda Kazdağları tatilinizi planlamaya başlamalısınız.

Hasanboğuldu Göleti Deresi

 

Kazdağları İda Natura Otel İle Daha Güzel!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel olarak, Kazdağları’na bir hayli önem vermekteyiz. Otelimizin doğa dostu yapısı, evcil hayvanları barındırması, ahşap bungalov evlere sahip olması gibi birçok etken sayesinde Kazdağları Otelleri arasında öne çıkmaktayız. Ayrıca, bölgedeki birçok tarihi ve kültürel güzelliğe de geziler düzenleyerek, değerli misafirlerimize bölgeyi en iyi şekilde tanıtmaya gayret göstermekteyiz. Bisiklet turları ve Jeep Safari Turları ile de Kazdağları bölgesinde farklı bir tatil geçirebilmeniz için elimizden geleni yapmaktayız.

Sarıkız Türbesi

Eğer, sizler de bu güzel coğrafyayı daha iyi tanımak isterseniz, bizlere çekinmeden ulaşabilirsiniz. Sizlerin de bu güzelliği daha yakından tanıyabilmeniz için tüm imkanlarımızı değerlendirmek isteyeceğimizi bilmenizi isteriz. Bizlere iletişim sayfamızdaki adreslerden, sosyal medya hesaplarımızdan ya da hemen şimdi telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Görüşmek dileğiyle,
İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel

Kim, Ne Zaman Yazmış?
04 Aralık 2015 | Otelimiz, Bizden Haberler kategorilerinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Kaz Dağları Milli Parkı, Kazdağları, Doğal Bitki Örtüsü, Endemik Bitkiler, Endemik Nedir, Mavi Bayraklı Plaj Nedir, Kazdağları Butik Otel, Kaz Dağları

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?