Rezervasyon ve İletişim: 0266 384 8282, 0538 615 1515
Güvenli ödeme sistemiyle tek çekim veya taksitle rezervasyon yapabilirsiniz.
Kızılkeçili Köyü

Kızılkeçili Köyü

Kızılkeçili Köyü Balıkesir Akçay bölgesinde Kazdağları eteklerinde yer alır. Kazdağları Otelleri arasında İda Natura Life Style Butik Otel.
Kızılkeçili Köyü

Kızılkeçili Köyü, Kazdağları bölgesinin incisi öze dönüş merkezi, Kazdağları’nın orta eteğinde sırtını “Bin Pınarlı İda” ya yaslamıştır. Edremit Körfezi ve Kazdağları’nın Orkestra şefidir. 800 yıllık Anıt Ağaç gibi Kaz Dağı’nın eteğinde yerini almıştır. Bozulmamış doğası ve örf adetleriyle ön plana çıkar. Sessiz ve huzurlu köy Kızılkeçili Köyü masum bir çocuk gibi dikkat çekmeden dışarıdan göç almıştır. İş dünyası, futbol dünyası, akademisyenler sessizce bu doğa harikası köye yerleşmeye devam etmektedir.

Kazdağları Butik Otel Sizi Bekliyor!

İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel ile muhteşem bir tatile ne dersiniz?
Modern odalarıyla mitolojiyi bünyesinde bulunduran odalarımıza göz atmak için alttaki rezervasyon yap görselimize tıklayabilirsiniz. Aradığınız tatil İda Natura ile Kazdağları'nda!

kazdağları otel odaları

Kızılkeçili Köyü Ulaşım

Akçay kavşağından Kızılkeçili tabelasına doğru yöneldiğinizde 2,5 KM kalem gibi bir yol görünmektedir. Etrafı çam ağaçlarıyla çevrili keyifli bir yoldan Kızılkeçili Köyü’ne ulaşacaksınız…

Kızılkeçili Köyü girişinde sizi köy meydanı karşılar. Çınarlı kahvede kahve içmek sizi kendinizden geçirir. Hasanboğuldu 3 KM mesafede yer almaktadır. İncir ve zeytin ağaçları arasında yürüyüş yolu bulunmaktadır. Kızılkeçili Köyü’ne 100 metre mesafede Kızılkeçili Çayı piknik ve mangal alanı bulunmaktadır. Huzur dolu ve doğal bir ortamda piknik ve mangal keyfi yapmak isteyen kişiler için muazzam bir ortam sizi beklemektedir.

Köy Meydanı Sarıkız Minyatürü

 

Kazdağları Otelleri Benzersizdir!

Kazdağları Otelleri benzersiz bir doğa harikasının ortasında yer aldığı için, Türkiye’nin en şanslı otelleri diyebiliriz. Kazdağları otelleri olarak adlandırılan; Çanakkale, Edremit ve Akçay bölgesinde yer alan otellerin neredeyse hiçbiri gerçek manada Kazdağları otelleri değildir çünkü genellikle Edremit, Akçay, Küçükkuyu, Altınoluk veya Çanakkale merkezinde yer alan oteller de kendilerini bu şekilde ifade etmektedir. Ancak, İda Natura Life Style Kazdağları Butik Otel olarak dağın eteğinde ve özellikle de Kızılkeçili Köyü’nde yer alan tek oteliz. Eğer güzergahınızda Kazdağları ve Kızılkeçili Köyü varsa, mutlaka bizleri ziyaret etmelisiniz. En azından bu güzel doğayı otelimizden görebilmeniz adına sizlere yolunuzun üzerinde yorgunluğunuzu atabilmeniz için çay, kahve ikram etmek isteriz.

 

Kızılkeçili Köyü – Kazdağları Oksijen Deposu

Kızılkeçili Köyü pozitif iyon ve manyetik alan etkisi olmayan oksijen deposu olan bir merkezdir. Gezilebilecek kültürel alanlara yakınlığı ile dikkat çeker. Doğal bir köy ortamında nefes almak kesinlikle ayrıcalıktır.

Hades Odası Kazdağları Manzarası

Oksijen Doğa ve Huzur

Kendinizden geçip şehir gürültüsünden kısa sürede uzaklaşıp dinlenebileceğiniz bir Doğal yaşam merkezidir.

 

Kızılkeçili Köyü Nüfusu

Kızılkeçili Köyü ya da yeni adıyla Kızılkeçili Mahallesi nüfusu 2015 resmi rakamlarına göre 4.153 olup Kazdağları eteklerinde yer alan en önemli köylerin başında gelmektedir. Hasanboğuldu Göleti ve Sütüven Şelaleleri neredeyse yürüme mesafesinde olduğu için yerli ve yabancı turistlerin bir hayli ilgisini çekmektedir.

Kızılkeçili Köyü, Edremit Körfezi`nde bulunan bir doğa köyüdür. Neredeyse Kazdağları içerisinde yer alan Kızılkeçili köyü, Akçay`a 3 kilometre uzaklıktadır. Ayrıca, en yakın deniz de Akçay sahillerinde Ege Denizi`dir. Sütüven Şelalesi`ne ve Hasanboğuldu Göleti`ne 3,5 kilometre uzaklıktadır.

 

Kızılkeçili Köyü’nde Ne Yapılır?

Günü birlik jeep safari Kazdağları Turları, Trekking, gruplarla doğa yürüyüşleri, Kızılkeçili Deresi’nde piknik, köy meydanında Çınarlı Kahve’de dinlenmek, Hasanboğuldu ve Sütüven Şelalesi’nde derin bir nefes alıp kuş sesleri ile doğayı dinlemek farklı bir keyiftir. Ayrıca doğa fotoğrafları için biçilmiş kaftandır. Köydeki ve Kazdağları bölgesindeki kareleri başka yerde bulmak mümkün değildir.

Kazdağları turları

 

Kazdağları Sağlık Turizmi

Kızılkeçili Köyü sağlık açısından da dikkat çekmektedir. Oksijen yoğunluğu nedeniyle özellikle astım, bronşit, nefes darlığı, kalp rahatsızlığı olan kişilerin yerleşme merkezi olmuştur. Kazdağları doğası Türkiye’nin en yoğun oksijen miktarlarına sahip olmasıyla bilinmektedir. Sağlık turizmi ve doğa turizmi konularında benzersiz bir doğaya aynı anda sahip bulunmaktadır.

Görsel Galeri

Bu yazımıza ait bir de görsel galerimiz var. İsterseniz hemen ziyarete başlayabilirsiniz. Görsel anlatımlı galeriye gitmek için: Köy Mezarlığı Manzarası başlığa ya da görsele tıklayınız.

Köy Mezarlığı Manzarası

Kim, Ne Zaman Yazmış?
06 Ocak 2016 | Otelimiz kategorisinde yazdı 0
Sosyal Medyada Paylaşmak İster Misiniz?

Etiketler: Sağlık Turizmi, Kazdağları, Edremit Körfezi, Oksijen Deposu, Doğa Harikası, Mangal Keyfi

Benzer Haberler & Duyurular
    Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz?